милош биковиќ

Пронајдени се 15 резултати на тема „милош биковиќ“
Радио Милева

Милица Павловиќ го одбила Милош Биковиќ… за улога: „Повеќе би се согласила да играм чистачка која му ги брише чевлите и само молчи, отколку она што ми го понуди“

Милица Павловиќ вели дека малку недостасувало прватаактерска улога  да не и биде во серијата „Пејачка“, туку во филмот „Хотел Белград“! Секси...
Радио Милева

Една српска убавица им „предизвикува несоница“: Горан Кичиќ, Иван Ивановиќ и Милош Биковиќ – трите популарни лика ја лајкуваат секоја нејзина слика (ФОТО)

На прв поглед, Милош Биковиќ, Горан Кичиќ и Иван Ивановиќ немаат ништо заедничко, освен што се три познати и мегапопуларни лица. Но, кога...
Радио Милева

Лепа Брена по 30 години повторно на филм: Заедно со неа и Андрија Милошевиќ, Милош Биковиќ и Бајага во „Синиот сафир“ (ФОТО)

Лепа Брена ќе глуми во филмот „Синиот сафир“ заедно со Андрија Милошевиќ и Милош Биковиќ, пишува српски Информер! На фолк sвездата ова...
Радио Милева

Откако Милош Биковиќ изјави дека би го глумел Аркан, се огласи Вељко Ражнатовиќ, со порака која нема да му се допадне на актерот (ФОТО)

Ѕездата на популарната серија „Јужен ветер“ беше гостин во шоуто „Амиџи“ чиј домаќин е Огњен Амиџиќ. За време на гостувањето, актерот...
Радио Милева

Руската актерка Аглаја Тарасова: „Додека бев во врска со Милош Биковиќ, тој заврши во кревет со мајка ми“ (ФОТО)

Руската актерка Аглаја Тарасова била во врска со познатиот српски актер, Милош Биковиќ, познат по улогите во филмот „Монтевидео“ и ...
Радио Милева

Милош Биковиќ ја отвори душата: Актерската мегаѕвезда проговори зошто брат му се замонашил и што и купил на мајка му од првиот голем хонорар (ФОТО)

Милош Биковиќ во моментов е веројатно најпопуларниот српски филмски актер,  чија слава оддамна ги помина границите на Србија. Во Русија...
Радио Милева

Кија Коцкар призна дека овие две познати лица оддамна ги мерка: Пејачката јавно си кажа кому му фрлила око!

Иако има многумина кои веруваат дека никој не може да и каже „не“ на Кија Коцкар, пејачката откри дека има дури две симпатии, иако обајцата...