милица павловиќ

Пронајдени се 173 резултати на тема „милица павловиќ“
Радио Милева

Милица Павловиќ ги остави сите во неверување – после конфликтот со Ана Николиќ настана голем престврт (фото)

Милица Павловиќ е на врвот на кариерата, а присуствуваше на настан на кој го најави својот концерт во белградска Арена. Покрај неа, на...
Радио Милева

Сакаше да игра како Шакира но, „мешаше“ како Јована Јеремиќ: Милица Павловиќ по ова комично танцување долго ќе се памети (видео) 

Нема сомнеж дека пејачката е жешка и згодна, но нејзиното танцување овој пат беше комично, велат фановите на социјалните мрежи. Покрај...
Радио Милева

„Кога ја слушам не можам да се воздржам“: Драгана Мирковиќ со јавна поддршка за Милица Павловиќ, а таа и врати со емотивна порака

Драгана Мирковиќ за време на едно интервју откри која нова песна од колегите сака да ја слуша. Дека на сцената е можна колегијалност...
Радио Милева

Жешки сцени помеѓу Милица Павловиќ и Милош Тимотијевиќ: Актерот на измама „ја залапал“ пејачката? (ВИДЕО)

Милица Павловиќ и Милош Тимотијевиќ брзо станаа омилена љубовна двојка од домашните серии.Тие двајца заедно работеа на продукцијата...
Радио Милева

За прв пат се појави на аудиција на „Ѕвездите на Гранд“ а денес е мегаѕвезда, ја препознавате ли пејачката од фотографијата? (фото)

Во 2011 година, Милица Павловиќ за прв пат се појави на аудицијата на „Ѕвездите на Гранд“, а  изгледаше сосема поинаку од сега. Она што...
Радио Милева

Милица Павловиќ „ја заборавила долната облека дома“, или само така фиктивно изгледа, а фактички… сепак носи гаќички? (ВИДЕО)

Милица Павловиќ настапува на црногорското приморје каде на своите настапи умее атмосферата да ја доведе до вриење, а  фановите до лудило....
Радио Милева

Милица Павловиќ открива за промените што се случиле во семејството, но и дека покрај успесите во кариерата е многу тажна (видео)

На крајот на годината, која апсолутно може да се нарече успешна по многу добро прифатениот албум „Посесивна“, пејачката Милица Павловиќ...
Радио Милева

Милица Павловиќ ги откри најинтимните детали: „Ја признав врската со Николас Савељиќ, затоа што се зборуваше дека сум девица“ (фото)

Милица Павловиќ не губи надеж и верува дека вистинскиот нема да ја одмине. – Моите поранешни внесоа убава енергија во мојот живот.Сите...
Радио Милева

Милица Павловиќ е прва соседка на Јелена Ѓоковиќ, а сега одлучи да каже што има: „Во неа има специфична енергија, но…“

Неодамна Јелена Ѓоковиќ не можеше да одолее на микрофонот, па ја слушнавме како ги изведува хитовите на Цеца Ражнатовиќ и Зорица Брунцлик. Таа...
Радио Милева

Милица Павловиќ ги воодушеви гостите на семејството Ѓоковиќ: Дијана Ѓоковиќ го испеа овој нејзин хит (фото)

По многубројните колеги на свадбата на Сашка Веселинов и Ѓорѓе Ѓоковиќ, запеа и Милица Павловиќ. На вчерашната прослава на црногорското...
Радио Милева

Милица Павловиќ пожешка од било кога: Од ултра краткото и тесно фустанче и ѕирнаа гаќичките (фото+видео)

Пејачката Милица Павловиќ на социјалните мрежи објави видео на кое се врти и  движи  со колковите во тесен фустан. Таа за секоја средба...
Радио Милева

Милица го покажа задникот качена на дрво, а Карлеуша и порача да се симне и да го донесе ајварот што го ветила (фото)

Милица Павловиќ не престанува да привлекува внимание, а нејзината последна објава на Инстаграм се граничи со пристојност. Пејачката...