милица павловиќ

Пронајдени се 129 резултати на тема „милица павловиќ“
Радио Милева

„Мајка и ја остави кога имаше три месеци, со татко и ретко се гледа“: Соседите од родното место на Милица Павловиќ открија детали од животот на пејачката

Пејачката Милица Павловиќ детството го помина на југ во Србија, местото наречено Доњи Буниборд во Лесковац. Бракот на нивните родители...
Радио Милева

Даниел Кајмакоски на колегијална дружба во кафана со Милица Павловиќ: „Мило ми е што те сретнав повторно“ (фото)

Македонскиот пејач со белградска адреса на живеење, Даниел Кајмакоски повеќе од две години живее во соседна Србија. Пред пандемијата...
Радио Милева

Милица Павловиќ го одбила Милош Биковиќ… за улога: „Повеќе би се согласила да играм чистачка која му ги брише чевлите и само молчи, отколку она што ми го понуди“

Милица Павловиќ вели дека малку недостасувало прватаактерска улога  да не и биде во серијата „Пејачка“, туку во филмот „Хотел Белград“! Секси...
Радио Милева

Милица Павловиќ се соблече во живо во емисија кај „Ами Џи“: „Не сум кукавица, ама… сигурно нема камера одзади?“ (ВИДЕО)

Српската пејачка Милица Павловиќ за време на гостувањето во емисијата „Амиџи шоу“ се најде пред  предизвик за кој буквално ќе се зборува...
Радио Милева

Милица Павловиќ топлес во емисија: Пејачката доби предизвик, па се соблече во „Амиџи шоу“, а голите гради ги покри со пешкир

Пејачката Милица Павловиќ гостуваше во емисијата „Амиџи шоу“ каде зборуваше за својата улога во серијата „Пејачка“, за новите музички...
Радио Милева

Аца Лукас одговори на обвинувањата дека имал интимни односи со учесничката во „Задруга“: „И мене Мадона ме покани на “четворка“

Пред неколку дена учесничката во „Задруга“, Маријана Зонјиќ изјави дека фолкерот Аца Лукас ја поканил на тројка во неговиот стан, а...
Радио Милева

Стартува серијата „Пејачка“, а во неа Милица Павловиќ во ликот на убиената Јелена Марјановиќ: Првите сцени „секси сењорита“ ги објави на Инстаграм (ВИДЕО)

До емитувањето на новата серија „Пејачка“ во која главната улога ја има „секси сењорита“, како што гласи прекарот на фолкерката Милица...
Радио Милева

Потполна промена: Милица Павловиќ полни 30 години и направи драстична трансформација – новите фотографии ќе ве остават без здив (фото)

Младата музичка ѕвезда Милица Павловиќ денес наполни 30 години, а со новиот изглед ги остави сите без здив. Милица позираше во провокативно...