милан мариќ

Пронајдени се 5 резултати на тема „милан мариќ“
Радио Милева

Милан Мариќ – актерот што го играше Тома е на мака: Позната твитерџика што се претставува како „волшебна жаба“ уште оваа зима сака да го има… за маж! (ФОТО)

Во морето обожаватели на популарниот актер Милан Мариќ се најде и една „волшебна жаба“ која привлече големо внимание на Твитер.  Влијателната...
Радио Милева

Се прослави со улогата во филмот „Тома“ – ќе препознаете ли кој актер е на фотографијата? (фото)

Ja oсвои Србија и регионот со неговата глума, овој млад актер моментално е во центарот на вниманието на јавноста поради улогата во најпопуларниот...
Радио Милева

Драган Бјелогрлиќ и Жељко Јоксимовиќ се продуценти на филмот за „кафеанскиот поет на тагата“, Тома Здравковиќ: Еве која глумица ќе ја игра Силвана Арменулиќ

Филмот „Тома“ е биографска сага не само за животот на овој необичен уметник, туку и за луѓето што го направија неговиот живот и го инспирираа...