милан дапчевиќ

Пронајдени се 10 резултати на тема „милан дапчевиќ“
Радио Милева

Како Брена и Бобо во младоста: Тијана Дапчевиќ и сопругот пред 20 години – една фотографија, милион спомени – еве како изгледаа пред две децении

Tаа е македонска пејачка, актерка, водителка со српско – македонска адреса на живеење. Тијана Дапчевиќ постојано е на релација Белград...
Радио Милева

Ретка глетка:Тијана Дапчевиќ го „улови“ сопругот како никогаш досега, а потоа имаше и нешто пред сите јавно да му каже (фото)

Откако го заврши снимањето на петтата сезона на македонскиот ситком „Преспав“ каде ја игра улогата на Германката Ула, Тијана Дапчевиќ...
Радио Милева

Тијана Дапчевиќ: „Една година пред да го запознам Милан, гатачка ми кажа дека ќе се омажам во странство и ќе бидам многу популарна“

Пејачка, водителка, актерка….за која професија и да се фати на Тијана Дапчевиќ и оди од рака. Дапчевиќ моментално е активна како актерка...
Радио Милева

Тијана Дапчевиќ објави фотографија од својот сопруг, а веднаш следуваше коментар од неа (фото)

Пејачка, актерка, водителка, мајка, сопруга, сестра, пријателка, ќерка…..Тијана Дапчевиќ е  се во едно, па успева да стигне на сите страни. Дапчевиќ...
Радио Милева

Тијана Дапчевиќ откри колку се променил нејзиниот живот откако е во брак: „Се родив кога го запознав Милан“

Тијана Дапчевиќ постојано е на релација Скопје – Белград што поради приватни, што поради професионални обврски. Изминатиот период,...