микрофон

Пронајдени се 18 резултати на тема „микрофон“
Радио Милева

Некои навики тешко „се забораваат“: Кога Дара ќе го „лапне“ микрофонот, возбудата расте до плафонот! (ФОТО 18+)

Српската естрада речиси секој викенд е со настапи низ Европа, а една од нив е и познатата Дара Бубамара. Имено таа викендов имаше свои...
Радио Милева

Неа ништо не може да ја изненади: И падна микрофонот, ама Севе покажа дека умее и само со кабелот (ВИДЕО)

Минатиот викенд, Северина настапи во еден ноќен клуб во Примоштен, каде доживеа мала незгода на сцената, во која пејачката добро се снајде....
Радио Милева

Српската пејачка отишла да пее на панаѓур, па претепала гостин: „Го удрив со микрофонот во глава, му потече крв, па јас, ама и цел шатор скокна врз него…“

Фолк пејачката Гоца Божиновска беше гостинка кај Огњен Амиџиќ, во неговото „Ами Џи шоу“. Тој ја замолио да ја издвои најголемата непријатност...
Радио Милева

Нивес Целзиус во нова провактивна поза и безобразно прашање: „Дали и вие пеете на банана, пред да ја лапнете?“ (ФОТО)

Хрватската старлета, пејачка, и актерка  Нивес Целзиус (38) често знае дека ги „запали“ своите машки следбеници на социјалната мрежа...
Радио Милева

Ослабе до непрепознатливост: Адел се појавила на свадба, но никој не ја препознал додека не се фатила за микрофонот

Пејачката Адел ги изненади своите фанови со својата трансформација, а според пишувањата на странските медиуми таа ослабела до 45 килограми...
Радио Милева

Рада Манојловиќ доживеала нервен слом на аеродром: Пејачката го загубила куферот, а внатре имала една вредна работа

Пејачката Рада Манојловиќ по настапот во Швајцарија слетала на аеродром во Белград каде што сфатила дека го загубила својот куфер во...
Радио Милева

„Само ти си ми потребан за мојата среќа“: Шерифовиќ јавно и се обрати на својата љубов, па ги насмеа следбениците

Марија Шерифовиќ на својот „Инстаграм“ испрати емотивна порака на својата љубов, па ги насмеа сите. Шерифовиќ објави фотографија од...
Радио Милева

Македонската пејачка Девана што и да фати-добро го држи, а и добро и стои… Од микрофон, пиштол, до рогови… (ФОТО)

Македонската пејачка Девана Ѓорѓиевска, попозната под уметничкото име  Девана Нардели покрај професионалните ангажмани и обврски...
Радио Милева

Пејачката Девана Нардели откри две нешта: Каква скара душата и бара, а и дека без добар „Шур“, нема добар жур! (ФОТО)

Македонската пејачка Девана Ѓорѓиевска, попозната како Девана Нардели покрај  професионалните ангажмани и обврски како пејач во Македонската...