мерима његомир

Пронајдени се 7 резултати на тема „мерима његомир“
Радио Милева

Сестрата на Мерима Његомир откри детали од нивниот последен разговор: „Ми кажа дека си уморна и дека ти се спие“

Пејачката Мерима Његомир почина пред еден месец по кратко боледување од опасната болест. Зад себе остави четири деца и сестрата Нина...
Радио Милева

„Те сонувам секоја вечер, често си покрај мене“: Неутешната ќерка на покојната Мерима Његомир со емотивна порака за својата мајка

Пејачката Мерима Његомир која почина на 20 ноември по кратката борба со опасната болест зад себе остави четири деца кои се уште не може...
Радио Милева

Eмотивно писмо на ќерката на Мерима Његомир прочитано на комеморацијата: „Да имам 100 животи, повторно би те одбрала тебе“

Пејачката Мерима Његомир почина на 20 ноември по кратка борба со канцер на панкреасот, а денес (23.11.2021) ќе биде погребена на Ателјето за...
Радио Милева

Последната песна на Мерима Његомир е објавена еден ден пред нејзината смрт, еве со кој снимила дует (видео)

Пејачката Мерима Његомир почина на 20 ноември на 69 години по кратката борба со опасната болест. Таа зад себе остави бројни хитови, а нејзината...
Радио Милева

Не се чувствува добро, не може да зборува: Пејачката Мерима Његомир е тешко болна, се бори со опасната болест

Не се чувствува добро, не може да зборува: Пејачката Мерима Његомир е тешко болна, се бори со опасната болест Пејачката Мерима Његомир...