менаџер

Пронајдени се 41 резултати на тема „менаџер“
Лице в Лице

Стојне Николова се огласи за наводната врска со нејзиниот менаџер Бобан Мојсовски-Мојсо: „Бобан и неговата сопруга се мојата втора фамилија“ (ВИДЕО)

Фолк пејачката Стојне Николова важи за скромна девојка, која сака исклучиво да ја познаваат по нејзините настапи и песните. За приватниот...
Радио Милева

Поранешниот менаџер на Тања Савиќ откри шокантни детали од бракот на пејачката: „Душан ја натера да си го искасапи вратот“

Пејачката Тања Савиќ беше во брак со Душан Јованчевиќ, со кого има два сина, Максим и Ѓорѓе, а веста за нивниот развод одекна како бомба...
Радио Милева

Додека Карлеуша им слави роденден на ќерките во Париз, Душко Тошиќ е пред нов предизвик: Фудбалерот се впушти во нов потфат (ФОТО)

Душко Тошиќ го пропушти роденденското патување на своите ќерки и не отиде во Париз со Јелена и девојките. Причината за оваа одлука нема...
Радио Милева

Бритни Спирс оди во пензија? Нејзиниот долгогодишен менаџер даде отказ: „Моите услуги повеќе не се потребни“

Според пишувањата на странските медиуми, Бритни Спирс може да ја прекине музичката кариера и да се пензионира. Имено, Родолф отказ дал...
Радио Милева

Менаџерот Зоран Јагодиќ – Руле открива како Џеј го добил неговото необично име и кој пресудил пејачот така да се вика (ФОТО)

Малкумина знаат како Џеј Рамадановски го добил своето необично име. Пејачот всушност бил именуван по еден филмски херој. Според неговиот...
Радио Милева

Уште една шокантна вест се проширил на Интернет дека починал Митар Мириќ: Фолк легендата е жив и здрав, се огласи дека не му може никој ништо, посилен е и од судбина (ФОТО)

Митар Мириќ, легендарниот српски фолк пејач кој го испеа големиот хит „Не може нам нико ништа, јачи смо од судбине“  е уште една во низата...
Радио Милева

Менаџерот на Северина ја запознал со новото момче: Лани, по 17 години го откачи како соработник, па откако се смирија и стана и стројник (ФОТО)

Веста дека Северина Којиќ има ново момче, десет години помладо, од неа по име Томислав Воштиниќ, винар од Иваниќ Град, одекна како бомба...
Радио Милева

На Ацо Пејовиќ му се случи несреќа по несреќа: Пејачот скршен од болка, ги загуби мајката и најдобриот другар и менаџер, едно по друго (ФОТО)

За пејачот Ацо Пејовиќ оваа година беше една од најтешките во неговиот живот. Тоа го потврди и при неговото гостување во ТВ емисијата...
Радио Милева

Беше омилен српски ТВ водител, но откако ја претепа свршеницата, се исели од Србија: Еве каде е и што работи сега (ФОТО)

Тој беше еден од најпопуларните српски ТВ водителии. Успешно ја градеше својата кариера со години, а потоа се случи скандал кој неговиот...
Радио Милева

По кавгата, Северина се смири со можеби најважниот маж во нејзиниот живот: Сега повторно се заедно, но… тоа не е Игор Којиќ (ФОТО)

Северина Којиќ по кавгата, се смири со можеби најважниот маж во нејзиниот живот, поранешниот менаџер Томислав Петровиќ, со кого ја прекина...
Радио Милева

Северина лумпуваше до зори без Игор во едно загребско кафуле, со човекот кој неодамна и прати тамбураши под прозорец за нејзиниот роденден (ФОТО)

И додека со денови беше затворена во нејзиниот стан од 300 метри квадратни во загребски Козјак, Северина го напушти станот пред само неколку...