мемоари

Пронајдени се 6 резултати на тема „мемоари“
Радио Милева

Скандал во семејството: По сестрата, сега пејачката ја тужи и родениот брат – се обидел да изнуди пари и бил насилен

Постариот брат на Мараја Кери, Морган Кери ја тужеше за предизвикување душевна болка и нарушување на репутацијата, пишува Би-Би-Си. Тој...
Радио Милева

Нејзиниот татко бил свештеник, па признал дека е хомосексуалец: Џесика Симпсон открива болни детали од својата приватност

Во своитемемоари, американската пејачка Џесика Симпсон откри скандалозни детали за нејзиното семејство. Во своето признание, Џесика...