мартија станојковиќ

Пронајдени се 56 резултати на тема „мартија станојковиќ“
Радио Милева

Мартија во црно – бела комбинација зрачи со сексапил и еротска елеганиција: „Во високо штикли и црни чорапи, по младата кумановка ќе се вртите и по сто пати“ (ФОТО)

Младата пејачка Мартија со најновата  црно-бела фотографија одново ги воодушеви своите следбеници на социјалните мрежи и не само нив....
Радио Милева

Овие три познати Македонки ги имаа најжешките новогодишни стајлинзи, а шлицот кај едната излезе од контрола (фото)

За дамите од естрадата новогодишниот стајлинг е нешто за кое предвреме се мисли и реализира. Исклучоци секако дека има, особено кај...
Радио Милева

Мартија со неколку фотографии јавно и го честиташе роденденот на мама, а мајка и Снежана ги реобјави, па и возврати со најубави зборови: „За тебе живеам“! (ФОТО)

Поврзаноста помеѓу децата и родителите е нешто што трае цел живот. Особено со личноста што те родила, зашто една е мајка, нели? Кај некои...
Радио Милева

Мартија ја прошета својата голотија: На пејачката појавата по долна облека и стана редовна навика (фото)

За некои личности, особено оние кои слепо ги следат модните трендови, нема правила за возраста. Оттука, секој еден без оглед на годините...
Радио Милева

Пред седум години и денес: Ѕвездичката Мартија Станојковиќ за само неколку години како растеше драстично се измени, а овие спомени сведочат за тоа (фото)

Времето си мнинува многу брзо, а промените сакале ние или не, мора да доаѓаат. Оние кои пред некое време ни се чинеле мали, денес потпораснале,...
Радио Милева

Младата кумановка ги распосла своите телесни убавини во бикини: Мартија ја отвори летната сезона, но дали е сама или нечие око будно внимава на младата дама? (ФОТО)

Младата пејачка Мартија Станојковиќ однеодамна  е  полнолетна девојка која плени со својата убавина иако истата не и недостасуваше...
Радио Милева

Крупна плетка за секси глетка: Мартија во (п)летен фустан без градник зад воланот на автомобилот го истури сексапилот (ФОТО)

Младата музичка поп ѕвезда Мартија Станојковиќ летото го искористи да одмори и да ги наполни батериите, а со фотографиите кои ги споделуваше...
Радио Милева

Мартија Станојковиќ и партнерот за големата матурска забава беа совршен спој како од црвен килим во Холивуд (фото)

За младата пејачка Мартија Станојковиќ вчеравечер беше една од поважните моменти во животот кои се паметат засекогаш- матурската забава. Подготовки...
Радио Милева

Мартија Станојковиќ славеше роденден, а најдрагата честитка со родителски совет ја доби од мајка и Снежана: „Продолжи да работиш на себе, продолжи да се градиш за да ги достигнеш сите замислени цели!“ (ФОТО) 

Колку до вчера девојченце кое го гледавме како успешно се натпреварува во „Пинковите ѕвездички“, денес веќе зрела девојка, која го...
Радио Милева

Мартија Станојковиќ за прв пат јавно „отвори душа“ за љубовната врска со Дарко Чурлинов: Пејачката „паднала“ на добрата душа на фудбалерот (ВИДЕО)

Младата македонска поп пејачка Мартија Станојковиќ има ново момче и тоа не било кој, туку еден од нашите најдобри млади фудбалери, Дарко...
Радио Милева

Мартија Станојковиќ седна на „жешко столче“ па одоговараше на „незгодни“ прашања, меѓудругото и на она „најжешкото“: Дали и го „украде“ момчето на својата другарка Антониа Гиговска? (ВИДЕО)

Оние кои ги следат и подобро познаваат естрадните збиднувања на домашната естрада, па и голем дел од следбениците на социјалните мрежи,...
Радио Милева

Ова слатко, малечко „штрбаво“ девојченце, денес е млада македонска музичка ѕвезда: „Ај ти замижи“… и кога ги отвори очите сонот и се оствари (ВИДЕО)

Популарниот радио и ТВ водител на најпознатите и најпопуларни  емисии за деца, легендарниот Ивце-Пивце нема кој не го знае. А многу деца,...
Радио Милева

Мартија Станојковиќ не престанува да изненадува – младата пејачка повторно со нова промена на себе (фото)

Младата поп-пејачка од Куманово која стана позната преку музичкото шоу „Пинкови ѕвздички“, Мартија Станојковиќ, како да порасна преку...
Радио Милева

Антониа Гиговска и Мартија Станојковиќ се најдобри другарки, ама оваа вторава заврши со бившото момче на првата… на сцена (ВИДЕО)

И додека љубовната афера за раскинувањето и причината за истотот во наводната прељуба и неверство помеѓу Антониа Гиговска и нејзинот...