марко миљковиќ

Пронајдени се 66 резултати на тема „марко миљковиќ“
Радио Милева

Луна Ѓогани го слави 27. роденден: Анабела и Гаги и испратија емотивни зборови, но од Марко ни трага ни глас (фото)

Поранешната учесничка на реалното шоу „Задруга“ Луна Ѓогани денеска го слави својот 27 роденден, а нејзините најблиски и испратија...
Радио Милева

Речиси непрепознатлива: Во црвен латекс и со кратки шишки, Луна Ѓогани се врати на сцената (фото + видео)

По подолга пауза, Луна Ѓогани реши да се врати на сцената. Додека во новата песна на Ѓогани со наслов  „Контра“, во спотот, глуми и нејзиниот...
Радио Милева

Луна никогаш не би му простила на Марко за ова: „Не можеш да ме изневеруваш имаме дете, тоа е предавство“ (фото)

Луна Ѓогани и Марко Миљковиќ ја започнаа врската пред четири години пред камерите во  реалното шоу „Задруга“, а пред една година ја...
Радио Милева

Луна Ѓогани итно оперирана: Марко Миљковиќ проговори по веста дека неговата сопруга е во болница (фото)

Луна Ѓогани наводно била оперирана во КБЦ. Имено, како што се наведува, поранешната реалити учесничка имала интервенција на градите. –...
Радио Милева

Атина Ферари, најскандалозната српска старлета и испрати провокативна фотографија со зајадлива порака на Луна: „Извини, но твојот сопруг сепак јас прва го имав“!

Иако Луна и Марко со години се во емотивна врска, а од неодамна и во брачни води, нивните бивши никнуваат од сите страни, па преку нив...