марина туцаковиќ

Пронајдени се 78 резултати на тема „марина туцаковиќ“
Радио Милева

Ова е најскапиот стих на покојната Марина Туцаковиќ: За пет зборови заработила колку за стан во Белград

Покојната Марина Туцаковиќ беше текстописецот кој најмногу ја ценат пејачите. Почина на 67-годишна возраст по долго и тешко боледување. Меѓу...
Радио Милева

Цеца не сакала да отпее песна која му била посветена на Аркан: Композиторот откри зошто фолк дивата го одбила (ФОТО)

Милиќ Вукашиновиќ напиша бројни хитови, а извесен период соработуваше и со Цеца Ражнатовиќ. По убиството на Аркан, тој во 2001 година ја...
Радио Милева

Започна комеморацијата на Марина Туцаковиќ – еве кои познати се појавија на собирот во чест на познатиот текстописец

Започна комеморацијата на текстописецот Марина Туцаковиќ која почина на 19 септември. Меѓу првите кој пристигнале била нејзиниот син...
Радио Милева

Синот на Марина Туцаковиќ подготвил „црна листа“ за комеморација на текстописецот: Некои естрадни личности нема да може да присуствуваат?

Комеморацијата за Марина Туцаковиќ е закажана за 24 ноември, а главен организатор е нејзиниот син Лаќа. Како што пишува „Стар“, тој веќе...
Радио Милева

Емотивна исповед на синот на Марина Туцаковиќ по 40 дена од нејзината смрт: Лача откри како изгледале последните денови на текстописецот

Текстописецот Марина Туцаковиќ почина на 19 септември, а 40 дена по нејзината смрт, нејзиниот син Милан Лача Радуловиќ проговори за нејзините...
Радио Милева

40 дена од смртта на Марина Туцаковиќ: На поменот се појавија синот и сопругот, а еве кои од естрадните личности се појавија

Денес (29.10.2021) се полнат 40 дена од смртта на српскиот текстописец Марина Туцаковиќ. Марина почина на 19 септември по долгата и тешка борба...
Радио Милева

Синот на Марина Туцаковиќ се огласи по написите дека текстописецот оставила список со должници од естрадните уметници: „Јас ќе се борам против заборавот“

Најпознатиот регионален текстописец Марина Туцаковиќ, по борбата со опасната болест почина на 19 септември. Како што пишуваа српските...
Радио Милева

Mарина Туцаковиќ му кажала дека никогаш нема да биде ѕвезда: Еве како денес изгледа Никола Пауновиќ од „Операција триумф“

Никола Пауновиќ учествуваше во музичкото шоу „Операција Триумф“ во 2008 година. Тој го покажа својот талент, но не успеа да стигне до...
Радио Милева

Покојната Марина Туцаковиќ остави список со должници: Естрадата и должи над 90.000 евра, а кога јавно ќе се отвори тевтерот, на многу ѕвезди нема да им биде добро (ФОТО)

Кога дознала дека боледува од рак и почнала да се бори за сопствениот живот, Марина Туцаковиќ се откажала од идејата да ги собере сите...
Радио Милева

По наводниот скандал на погребот на Марина Туцаковиќ се огласи и Мина Костиќ која го тврди спортивното: „Лача на никој не кажа лоши зборови, ниту пак избрка некој“

Познатиот текстописен Марина Туцаковиќ беше погребена во среда (29.09.2021) откако ја изгуби битката со опасната болест. По желба на семејството,...
Радио Милева

И овој познат пејач и композитор по погребот се појави на гробот на Марина Туцаковиќ: „Ја испратив во тишина“

Познатиот текстописец, Марина Туцаковиќ која почина по тешко боледување од опасната болест, вечера  (29.09.2021) беше погребена. Поради пандемијата...
Радио Милева

По наводниот скандал кој се случил на погребот на Марина Туцаковиќ, се огласи соработникот на Јелена Карелуша – кратко и јасно откри што се случило

Најголемиот регионален текстописец, Марина Туцаковиќ почина на 68 години по тешката битка со опасната болест. Марина вчера (29.09.2021) беше...