марија шерифовиќ

Пронајдени се 224 резултати на тема „марија шерифовиќ“
Радио Милева

Цеца откри што и прави Шерифовиќ под масата за време на снимањето на „Ѕвездите на гранд“: „Ем ме галиш, ем ми штипеш“ (видео)

Новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ продолжува да крева голем прав во јавноста, а членовите на жирито неколку пати истакнаа дека доаѓањето...
Радио Милева

Некогашната македонска учесничка од „Неки нови клинци“ сега „растури“ во „Ѕвездите на Гранд“, Поповиќ и порача: „Ова сцена ти е како дневна соба“ (видео)

Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ учествуваше и македонската кандидатка Драгана Костов (16). Драгана...
Радио Милева

Еве што возат членовите на жирито на „Ѕвездите на Гранд“: Некој нов автомобил од 100.000 евра, некој половен од 10.000 (ФОТО)

Марија Шерифовиќ и Ана Бекута дојдоа на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ со нови автомобили! Евровизиската победничка се почестила...
Радио Милева

Марија Шерифовиќ и спакува видеоподарок на сега веќе, бившата колешка од „Ѕвездите на Гранд“: „Најдоброто од Карла“… за збогум (ВИДЕО)

Јелена Карлеуша повеќе не е дел од жирито во новата сезона на  најгледаното регионално музичко талент шоу, „Ѕвездите на Гранд“. Зошто...
Радио Милева

Марија Шерифовиќ и Џејла Рамовиќ заедно заминаа на одмор во Барселона: „Опасни врски“ или само цврсто пријателство? (ФОТО)

По неколкуте концерти што ги одржа низ Србија и Балканот, Марија Шерифовиќ одлучи да отпатува на одмор во Барселона заедно со никој...
Радио Милева

Во „Ѕвездите на Гранд“ не е се’ како што изгледа: Исфрлена кандидатка проговори за навредите од Марија Шерифовиќ, кои потоа биле исечени од емисијата и тој дел не бил емитуван

Дуња Поповиќ се натпреваруваше на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ пред пет години, но беше дисквалификувана поради вербална...
Радио Милева

Марија Шерифовиќ раскажа необична случка со една обожавателка: „Си помислив дали да и ја бапнам една в лице или да премолчам…?“ (ВИДЕО)

Пејачката Марија Шерифовиќ одговараше на прашањата на обожавателите и раскажа каква случка доживеала со една обожавателка пред некој...
Радио Милева

Џејла Рамовиќ првпат проговори за наводната афера со Марија Шерифовиќ: „Се’ тоа ме повредува, но издржав“

Минатогодишната победничка на „Ѕвездите на Гранд“ се појави на финалето на музичкото шоу и откри многу детали од нејзиниот професионален...
Радио Милева

Марија Шерифовиќ вака му честиташе на победникот на “Ѕвездите на Гранд“: „Денес е тешко да сретнеш личност што има срце како тебе“ (ФОТО)

Напорната сезона на „Ѕвездите на Гранд“ заврши со успех за Марија Шерифовиќ и кандидатите во нејзиниот тим. Махир Мулалиќ, чиј ментор...
Радио Милева

По Вања Кнежевиќ, уште два кандидати од тимот на Марија Шерифовиќ ги напуштија „Ѕвездите на Гранд“ – ова е причината

Две кандидатки од тимот на Марија Шерифовиќ одлучиле да ги напуштат „Ѕвездите на Гранд“. Махир Мулалиќ го напушти шоуто поради семејна...