марија шерифовиќ

Пронајдени се 251 резултати на тема „марија шерифовиќ“
Радио Милева

Ова и беше првиот телевизиски настап: Еве како изгледаше Марија Шерифовиќ во далечната 1998 година (видео)

Марија Шерифовиќ со години ја воодушевува јавноста со своите вокални способности, но и со бројните хитови, меѓу кои и познатата „Молитва“...
Радио Милева

Марија Шерифовиќ го нарече кандидатот „невоспитан“: Скандал во “Ѕвездите на Гранд“, пејачката ја навреди и колешката! (ФОТО)

Пејачката Марија Шерифовиќ направи вистински хаос во музичкото шоу “Ѕвездите на Гранд“ кога на еден кандидат му рекла дека е „невоспитан“,...
Радио Милева

Пејачката фатена како им ја покажува на пријателите новата недвижност: Шерифовиќ купила стан во „Белград на вода“? (Фото+Видео)

Пејачката Марија Шерифовиќ со децении е под лупата на јавноста, а сега се шпекулира дека мерка нов имот. Екипата на шоуто „Папарацо...
Радио Милева

Се шири семејството на Шерифовиќ: Марија откри кој се вселил во нејзиниот стан, па ги разнежни сите со фотографијата (Фото)

Пејачката и победничката на Евровизија, Марија Шерифовиќ е позната по љубовта кон животните, а нејзиното куче Хак, кое со години ја следи...
Радио Милева

Марија Шерифовиќ се топи како снег на оган: Ова е нејзината „магична диета“ која прави чуда! (фото)

Марија Шерифовиќ ослабе три килограми за само пет дена, па сега пејачката  има нов проблем! Целата гардероба преку ноќ и станала преголема! „Кога...
Радио Милева

Си ја најде новата Џејла: На оваа ултрасекси кандидатка во „Ѕвездите на Гранд“, Марија Шерифовиќ и е менторка (ФОТО)

Победничката во „Ѕвездите на Гранд“, младата Џејла Рамовиќ долго ја поврзуваа со нејзината менторка Марија Шерифовиќ, ставајќи ги...
Радио Милева

Сара Јо запросена на концертот на Марија Шерифовиќ: Пејачката „и го смести“ на колешката или тоа беше само договор за шоу пред публиката? (ВИДЕО)

Пејачката Сара Јовановиќ, попозната како Сара Јо, доживеа шокантно изненадување на неодамнешниот концерт на Марија Шерифовиќ, на кој...
Радио Милева

Никогаш пожешка кавга меѓу Мили и Марија во „Ѕвездите на Гранд“: „Ти лобираше на Фејсбук за кој да се гласа во финале“ – „Срам да ти е, будало една“

Се почести се несогласувањата меѓу членовите на жирито на „Ѕвездите на Гранд“. Овој пат, Марија Шерифовиќ збесна бидејќи Мили ја прикинуваше...
Радио Милева

Драгана Костова повторно доминираше во „Ѕвездите на Гранд“, а еве што кажа Марија Шерифовиќ за младата струмичанка

Во саботната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и Драгана Костова од Струмица. Драгана настапуваше во дуел со Лазар Михајловиќ. Македонската...