марија перифовиќ

Пронајдени се 6 резултати на тема „марија перифовиќ“
Радио Милева

Важи за еден од најдобрите вокали на естрадата – ќе препознаете ли која пејачка е на фотографијата? (фото)

Пејачката Марија Шерифовиќ важи за една од најдобрите вокали во регионот. Иако е активна на социјалните мрежи, својот приватен живот...
Радио Милева

По приказните дека гласањето е наместено, се огласи и Шерифовиќ: „Се јавував на членовите на жирито и им се заканував“

Пред неколку дена заврши регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Вкупно 16 кандидати се бореа за првото место, а победникот доби...