марија Мирковиќ

Пронајдени се 3 резултати на тема „марија Мирковиќ“
Промотер

Романтична балада на Алка Вуица – „Не мислим више на тебе“ како најава за нов албум, а меѓу авторите и овој познат Македонец (ФОТО)

Алка Вуица, една од најплодните хрватски авторки, има нов сингл со наслов „Не мислим више на тебе“. Музиката е со потписот на Марија...
Промотер

Марија Мирковиќ – поранешната Фрајла, храбро ја турка соло кариерата со врвна продукција: Новиот хит кој дефинитивно ќе се слуша е – „Моја душа“ (ВИДЕО)

Во една прилика изјави дека радоста од создавање музика и музичките соработки се нејзино погонско гориво, а во последната година тоа...