манекен

Пронајдени се 12 резултати на тема „манекен“
Радио Милева

Модната сцена во Македонија во тага: Почина младиот манекен Филип Алексовски, долгогодишен член на модната агенција „Моделс Ин“

Модната сцена во Македонија деновиве е во тага поради смртта на младиот манекен Филип Алексовски, долгогодишен член на модната агенција...
Радио Милева

Ова момче беше ријалити учесник во „Големиот брат“, па се фати со Сека Алексиќ, по неа ја „ќари“ Анабела Атијас, а сега излезе дека ја „мувал“ и ќерка и Луна… еве како изгледа и што работи денес (ФОТО)

Покрај учеството во реалното шоу „Големиот брат“, Младен Радуловиќ се прослави и по долгата врска со пејачката Сека Алексиќ, а потоа...
Радио Милева

Цеца го отвори албумот на спомените, па се потсети на две стари фотографии, кои многумина никогаш не ги виделе! (ФОТО)

Одвреме-навреме сите знаеме да запловиме во морето од мисли и сеќавања, па да го отвориме албумот на спомените и преку старите фотографии...
Радио Милева

Хрватската старлета Ава Карабатиќ заврши со турски манекен в кревет: „Ова момче е најдобриот што сум го имала досега“ (ФОТО)

Откако не успеа да мине како независен претседателски кандидат на изборите, и не стана новата претседателка на Хрватска, старлетата...
Радио Милева

Манекенот со кој се забавуваа Цеца Ражнатовиќ и Наташа Беквалац се ожени со преубава Латиноамериканка (фото)

Владимир Вуксановиќ (31) се заколна на вечна љубов со убавата Латиноамериканка со која беше во врска околу година ипол. Двојката, како...
Радио Милева

Манекен со високи потпетици на писта се прошета како „пијана жирафа“ – се смееше дури и „ледената“ Ана Винтур (видео)

Манекенот Леон Дам, стана вистинска сензација на модната недела во Париз, кога поради неговото драматичното чекорење на високи потпетици...
Радио Милева

„Ми пријде по 20 години“: Жените лудуваа по манекенот од спотот на Цеца, но ретко кој ја знае неговата судбина

Сите жени лудуваа за него, а тој гледаше само во неа. Меѓутоа никој не очекуваше дека по толку многу години ќе се случи ова. Цеца во емисии...