макфест 2022

Пронајдени се 9 резултати на тема „макфест 2022“
Радио Милева

Се зборуваше дека се скарани и „очи не сакаат да си видат“, па еве што се случи помеѓу Лила и Марјана кога се сретнаа на „Макфест 2022“ (ФОТО)

Ако Кристина Димитри и Андријана Петрушовска ги „однесоа сите погледи“  на мажите на годинешниот „Макфест 2022“ меѓу пејачките, тогаш...
Промотер

И се смешка блескава кариера: Марија Спасовска имаше одличен настап на „Макфест“ со нејзината песна – „Омилен“ (ВИДЕО)

Дефинитивно младата и талентирана пејачка Марија Спасовска беше една од најзабележаните учесници на овогодинешното издание на фестивалот...
Радио Милева

Мисицата и „Гранд“ пејачката ги однесоа сите погледи на „Макфест 2022“: Кристина и Андријана – две„секс бомби“ кои го спакуваа стилот и сексапилот во еротско-страден пакет налик на ѕвездите од белиот свет (ФОТО)

Тукушто завршениот „Макфест 2022“ полека ја слегнува прашината од еуфоријата која траеше викендов во Штип. Се сумираат резултатите,...
Мегафон

„Макфест 2022“: Годинешното 37-мо издание полека му ги враќа стариот сјај и гламур и што е најважно, му ја врати „душата“ на фестивалот (ФОТО)

Вчервечер, сабота 22 октомври  во Штип заврши 37-то издание на можеби најреномираниот македонски фестивал на забавни мелодии „Макфест...