македонец

Пронајдени се 8 резултати на тема „македонец“
Радио Милева

Mили конечно откри зошто го „извиси“ македонскиот кандидат во „Ѕвездите на Гранд“, па удри по жирито: „Вие сте слепци“

Во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, секој кандидат кој ќе го поминуваше првиот круг бираше кој од членовите на жирито...
Радио Милева

Мили го извиси овој Македонец, а сега тој се појави во „Ѕвездите на Гранд“, па жирито удри по менторот: „Срамота за тој човек“

Во последните две сезони во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, членовите на жирито имаат и улога на ментори, односно секој...
Радио Милева

Додворување и „мување“, па жестока акција: Македонецот Бојан Тодоровски на Теодора и приреди 5 минути „секс земјотрес“ под јорган! (ВИДЕО)

Учесниците во реалното шоу „Парови“,  Теодора Радоичиќ и македонскиот претставник Бојан Тодоровски беа блиски со денови, па нивното...