маја николиќ

Пронајдени се 15 резултати на тема „маја николиќ“
Радио Милева

Доживеала три спонтани абортуси и две реанимации: Српската пејачка поради лекарска грешка поминала низ пекол

Пејачката Маја Николиќ (47) го добила синот Новак (25) со музичарот Мирко Шќепановиќ од кој се развела кога момчето имало само една година. Имено,...
Радио Милева

Се омажи најпознатиот мотивациски говорник во регионот: Aна Буќевиќ кажа „да“, а нејзиниот партнер е брат на оваа позната пејачка

Aна Буќевиќ од Хрватска важи за еден од најпознатите мотивациски говорници во регионот, автор чии книги се најчитани и најпродавни,...
Радио Милева

Маја Николиќ раскажа бизарна случка од еден заеднички настап со Џеј: „Додека пеевме, човек пред нас ни почина во публика, газдите не ни даваа да прекинеме“ (ФОТО)

Маја Николиќ во една емисија откри дека во текот на кариерата доживеала разни случки, меѓу кои и неколку бизарни, од кои најбизарната...
Радио Милева

Комплетен невкус: На утринска програма пејачката се појави во стајлинг од кој за малку не и испаднаа градите (фото)

Облеката освен тоа што треба да прилега на фигурата и сензибилитетот на личноста, многу важно е истата кога се појавува некаде, облеката...