Маја Маринковиќ

Пронајдени се 44 резултати на тема „Маја Маринковиќ“
Радио Милева

Маја Маринковиќ има многу необичен однос со татко и: „Таки ми купува танга и ме тера да се облекувам секси!“

Маја Маринковиќ вели дека нејзиниот татко Радомир Маринковиќ Таки и купува танга и ја тера да се облекува секси. Учесничката на „Задруга...
Радио Милева

Ова е мисицата со која актуелниот „Задругар“ Марко Марковиќ е во врска: Еве што му кажа по аферата со Маја Маринковиќ (фото)

Девојката на сегашниот „Задругар“ Марко Марковиќ првпат проговори по неговата афера со Маја Маринковиќ. Марко Марковиќ во првите...
Радио Милева

Водителот на реалното шоу „Задруга“ ја „поткачи“ Маринковиќ: „Маја има фетиш за оженети, не сум љубител на такви девојки“ (фото)

Драган Маринковиќ Маца проговори за улогата на водител во реалното шоу „Задруга“, каде го најави своето враќање по пауза. Тој отворено...
Радио Милева

Таки, татко и на Маја Маринковиќ, ги прокоментира нејзините додворувачи: Маринковиќ проговори за потенцијален зет, еве кого би сакал да го види за момче на својата ќерка (фото)

Старлетата Маја Маринковиќ флертува со неколку  задругари , а најблиску до нејзино освојување се Урош Ќертиќ, Емил Каменов и Марко Марковиќ. Маја...
Радио Милева

Маја Маринковиќ јавно им се закани на поранешните партнери, нејзината објава предизвика целосен хаос (фото)

Реалити ѕвездата Маја Маринковиќ не престанува да крева прашина во јавноста со своите провокативни објави на Инстаграм во кои често...
Радио Милева

Никој не може да поверува дека ова е Маја Маринковиќ, вложила 23.000 евра во операции, а вака изгледа без шминка (фото)

Старлетата Маја Маринковиќ и стана позната на јавноста по учеството во „Задруга“ каде со своето однесување ги шокираше сите. Таа од...
Радио Милева

Силиконите на Маја Маринковиќ само што не експлодирале: Сите коментираат за градите на старлетата „Како лубеници се“ (фото)

Старлетата и поранешна задругарка Маја Маринковиќ ужива во врската со Предраг Распоповиќ Пеца, кого го киднапираше од нејзината добра...
Радио Милева

„Едноставно не можевме да се „бориме“ со нашите емоции“ – Прва исповед на Маја Маринковиќ по скандалот (фото)

Старлетата Тијана Ајфон го прослави роденденот, а една од гостите беше и Маја Маринковиќ која е актуелна во јавноста поради аферата...
Радио Милева

Старлетите во војна: Откако и го „украде“ мажот, Маја Маринковиќ со оваа објава и жестоко ја понижи Алексндра Суботиќ (ФОТО)

Откако и го „украде“ мажот на до скоро најдобрата другарка, социјалните мрежи се огласи  поранешната ријалити учесничка  Маја Маринковиќ...
Радио Милева

Дадилката ја предупредувала Александра дека Маја „пред нос“ и го „краде“ мажот, но оваа била „слепа при очи“ (ФОТО)

Александра Суботиќ била предупредена од дадилките дека нејзината најдобра пријателка Маја Маринковиќ ќе ја изневери и ќе го „украде“...
Радио Милева

Маја Маринковиќ во танга бикини го напрчи задникот, па го јавна душекот и приреди „еротско родео“ на базенот (ФОТО)

Додека Маја Маринковиќ беше во релното шоу „Задруга“, често пати гордо се перчеше во костимите за капење што и ги праќаше тогаш нејзиниот...
Радио Милева

Маја Маринковиќ се спореди со Цеца: „Со вакви дами да ме споредувате, а не со панаѓурски пејачки од рурални средини!“

Старлетата Маја Маринковиќ  запрепасти многумина споредувајќи се со пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ. Ријалити ѕвездата на  една...