мац

Пронајдени се 23 резултати на тема „мац“
Радио Милева

Српскиот моден критичар Саша Видиќ го прокоментира стајлингот на Калиопи на „MAC“ – еве што кажа за македонската дива

Во понеделникот (27.01.2020) во „Штарк Арена“ во Белград се одржа второто издание на доделување на музичките награди на МAC. Токму ова случување...
Радио Милева

Влатко Лозаноски: „Политиката нека си остане на политичарите, јас не држам ничија страна, туку само го кажав тоа што го чувствувам!“ (ВИДЕО)

Тој дефинитивно важи за најдобриот и најпопуларен пејач во Македонија последниве години. Влатко Лозаноски освои награда на МАС во категоријата...
Радио Милева

Антониа Гиговска на црвениот килим во „Штарк Арена“ се појави со момчето, а фанови им порачаа: „Холивудски“

Во понеделник  (27.01.2020) во „Штарк Арена“ се одржа второто издание на големите музички награди „МАC“. „МAC“ ја славеше музиката, а ова...
Радио Милева

Тамара и Карлеуша се гушкаа на „МАC“, па српската дива пред милионскиот аудториум и поласка на Тодевска

Во „Штарк Арена“ се одржа  второто издание на музичките награди „MAC“,  а Тамара Тодевска беше една од водителките на ова музичко случување. Тодевска...
Мегафон

Почнува гласањето за најголемата музичка манифестација во регионот – MAC: Калиопи, Лозано, ДНК, Сара Мејс, Антониа Гиговска… меѓу номинираните

Гласањето за MAC почна! На страницата www.musicawardsceremony.com објавени се нумерите кои за MAC признанијата ги номинираа радиостаниците од регионот,...
Радио Милева

За Николина Пишек, Карлеуша е шоу-биз мајстор на годината: „Таа е жена чије мислење се уважува“ (ФОТО)

Николина Пишек Ристовиќ ја додели една од наградите на неодамнешната церемонија за МАЦ музичките награди, поточно наградата  за најдобар...
Радио Милева

Тошиќ „полудел“ откако анонимно го добил видеото од „жешката акција“ на Карлеуша и неговиот колега: Дефинитивно… развод или втора шанса? (ФОТО)

После се’,  Душко Тошиќ најмногу заради децата бил  подготвен да и прости на Карлеуша и да ја заборави нејзината афера со неговиот...