Луна Ѓогани

Пронајдени се 210 резултати на тема „Луна Ѓогани“
Радио Милева

Кија Коцкар ги прозва Луна и Марко како родители, а сега се огласи Миљковиќ и жестоко и одговори: „Ти кога ќе родиш, ти одлучувај“

Луна Ѓони и Марко Миљковиќ неодамна објавија дека ќе ги тужат сите кои без нивна дозвола објавуваат фотографии од нивната ќерка Миа. По...
Радио Милева

Кија Коцкар ја поткачи Луна Ѓогани: „Ако сакаш да ја зачуваш интимата зошто објавуваш фотографии од ќерка ти?“

Луна Ѓогани и Марко Миjковиќ ги известија фановите и медиумите дека ќе ги тужат сите што објавуваат нецензурирани фотографии од нивната...
Радио Милева

Луна Ѓогани го покажа стомакот два месеци по породувањето – фановите во неверување од нејзиниот изглед, не носеше ниту градник (ФОТО)

Младата пејачка и победничка на едно реално шоу Луна Ѓогани се породи на 15 јуни годинава, а од тогаш вредно работеше на тоа да си го врати...
Радио Милева

„Хормоните ми полудеа, телото ми се менува“: Луна Ѓогани откри со какви последици се соочува по породувањето

Поранешната натпреварувачка во реалното шоу „Задруга“,  Луна Ѓогани на својот Инстаграм профил откри дека има проблеми со хормоните...
Радио Милева

„Тие никогаш нема да бидат семејство“: Се зборуваше дека ќерката на Луна ги смирила Марко и Анабела, а всушност еве во какви се односи

Луна Ѓогани и Марко Миљковиќ неодамна станаа родители на ќерката Миа, а се пишуваше дека наводно таа успеала да ги смири Марко и мајката...
Радио Милева

Луна и Марко како Кардашијанови: Бившите „задругари“ со новородената ќеркичка започнуваат семејно ријалити! (ФОТО)

Луна Ѓогани и Марко Миљковиќ се решија на неочекуван потег. Наводно, новопечените родители решиле да направат сопствено семејно реално...
Радио Милева

Соседите открија што се случува во домот на Луна Ѓогани пред породувањето: „Жал ми е за Анабела, изгледа не смее да влезе во станот“

Луна Ѓогани је во деветиот месец од породувањето и во секој момент треба да се породи. Идните родители неодамна открија дека терминот...
Радио Милева

Испливаа фотографии од венчавката на Луна и Марко: Младите се потпишаа кај матичар и се заколнаа на вечна љубов пред Бога (фото)

Марко Миљковиќ потврди дека застанале на лудиот камен со Луна Ѓогани, а сега се појавија и фотографии од венчавката. Поранешните учесници...