Луна Ѓогани

Пронајдени се 167 резултати на тема „Луна Ѓогани“
Радио Милева

Со мини здолниште на студот во петтиот месец од бременоста: Во вакво издание Луна Ѓогани излезе да слави годишнина со Марко (фото)

Луна Ѓогани и Марко Миљковиќ вчера прославија две години откако се во врска. Луна влезе во 5-тиот месец од бременоста, и двајцата решија...
Радио Милева

Од неа може се’ да се очекува: Луна Ѓогани за својот свршеник – „Мислев дека е со мене само за да победи во Задруга“

Луна Ѓогани откри дали сè уште понекогаш помислува на своето поранешно момче Слоба Радановиќ, со кого започнал врска во „Задруза“,...
Радио Милева

Бремената Луна не престана да плаче: Кога ќе видите зошто и вас ќе ви потечат солзи… заради емоцијата или „квоциентот на интелигенција“? (ФОТО)

Луна Ѓогани ужива во својата беменост и како што признава, таа е почувствителна од кога и да било порано, што за една трудница и е нормално....
Радио Милева

Слоба Радановиќ се разведе од Кија Коцкар заради Луна, а сега прв пат проговори за нејзината бременост: „Што има јас да и честитам…“ (ФОТО)

Луна Ѓогани е во третиот месец од бременоста и чека дете со својот вереник Марко Миљковиќ, а нејзиниот поранешен љубовник,  пејачот...
Радио Милева

Луна Ѓогани никогаш поубава: Ријалити ѕвездата сјае во бременоста, а еве кој и прави друштво на прошетка низ град (фото)

Победничката во втората сезона на реалното шоу „Задруга“, Луна Ѓогани е бремена, а нејзината последна објава на социјалните мрежи...
Радио Милева

„Сè ќе биде поинаку кога ќе се роди бебето“: Луна Ѓогани открива каква комуникација има со идните свекор и свекрва

Ријалити учесничката и пејачка Луна Ѓогани ја отвори душата за српските медиуми и откри во какви односи е со мајката на нејзиниот партнер...
Радио Милева

„Во ресторан дознав дека сум бремена, имав гинеколошки проблеми“: Луна во емисија се расплака поради Анабела, а откри и кога ќе биде венчавката

Луна Ѓогани неодамна дозна дека е бремена, па во шоуто „Премиера – викенд специјал“ зборуваше за моментот кога дознала за тоа. –...
Радио Милева

Откако излегоа од „Задруга“ Луна и Марко заработуваат 30 илјади евра месечно, а кога ќе слушнете од што ќе превртите очи

Луна Ѓогани и Марко Миљовиќ по напуштањето на „Задруга“, имаа план да снимаат видео клипови и даги објавуваат на нивниот јутјуб канал,...
Радио Милева

Проговори за бременоста на Луна: Кија Коцкар отворено за приновата кај екс-љубовницата на нејзиниот сопруг (видео)

Пејачката и победник на ријалити шоуто „Задруга“,Кија Коцкар доби филмска улога, а се појави на премиерата на филмот во кој имаше актерско...
Радио Милева

Анабела со нова изјава откако дозна дека Луна ќе стане мајка: „Бремена е само четири недели, без врска ми е да се прави циркус!“

Ријалити учесничката и пејачка во обид, Луна Ѓогани на социјалните мрежи објави дека е бремена и дека заедно со нејзиниот свршеник Марко...