луна џогани

Пронајдени се 76 резултати на тема „луна џогани“
Радио Милева

Аца Лукас и одржа лекција на Луна Ѓогани: „Немој да зборуваш бидејќи првпат влегуваш во студио“, а го спомна и Дарко Димитров

Победничката на „Задруга“, Луна Ѓогани и пејачот Аца Лукас беа гости во емисијата „Амиџи шоу“. Меѓутоа, Лукас не беше премногу фин...
Радио Милева

Откако ја обвинија дека го позајмила гласот за Луна Џогани, се огласи и Антониа Гиговска и ја откри вистината

Победничката на „Задруга 2“, Луна Џогани по завршувањето на реалното шоу одлучи да се посвети на музичка кариера. Имено, таа пред некое...
Радио Милева

Антониа Гиговска во Скопје се запозна со Луна Џогани, па откри што мисли за неа – ја прокоментира и Киа Коцкар

Антониа Гиговска оваа година само реди успеси на професионален план. Имено, таа беше дел од регионалното музичкко „Пинкови ѕвездички...