лудница

Пронајдени се 6 резултати на тема „лудница“
Радио Милева

Мајката на Теодора Џехверовиќ откри детали од семејната драма: „Сакаа да ме сместат во лудница“ (фото)

Мајката на пејачката Теодора Џехверовиќ, Гордана Џехверовиќ, со години поминува низ семејна драма со своите сестри. Имено, Гоца со години...
Радио Милева

Беше една од најбараните српски пејачки, по неа беше вистинска лудница, а денес не ја ни препознаваат на улица (ФОТО)

Српската фолк пејачка Јасна Миленковиќ  – Јами ја започна својата кариера во 90-тите. Оваа пејачка се сметаше за една од најпосакуваните...
Радио Милева

Вакво нешто се нема случено досега: Македонец „растури“ во „Ѕвездите на Гранд“, па Поповиќ го врати на бис (видео)

Веќе сме навикнати секоја сабота на Канал 5 телевизија да го гледаме регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ каде што покрај кандидатите...
Радио Милева

Ова не се опишува со зборови: Шерифовиќ ја бркаше по студиото Карлеуша, па кога ја стигна ја собори на подот и почнаа да се… (ВИДЕО)

И во новото издание шоуто “Ѕвездите на Гранд”, може да очекуваме многу забава. Се разбира, жирито и овој пат предничи. Пред сите,...