лото

Пронајдени се 10 резултати на тема „лото“
Радио Милева

Некогаш беше најзгодна и најатрактивна девојка во Југославија: Ќе погодите ли која водителка е на фотографијата? (фото)

На социјалните мрежи понекогаш знаат да се појават фотографии од архива и како некогаш изгледале познатите. Таква една фотографија...
Радио Милева

Милена Антовска ја менуваше Марјана Станојковска на Лото, ама во вакво провокативно издание не се појавила ниту домаќинката (фото)

Откако наградната игра Лото на државна лотарија на Македонија започна да се прикажува на Канал 5 телевизија, водителакта Милена Антовска...
Живот и Стил

Ова се најсреќни и најнесреќни броеви на Лото: Истражуваа добитни листови ширум светот и ги добија овие цифри

Лошата вест е дека вашите шанси за победа на лотарија се прилично мали. Всушност, поверојатно е да бидете погодени од гром или да паднете...
Радио Милева

Марјана Станојковска знае дека на допир, квалитетот се препознава: Нема „топчиња“ што не и лежат в рака! (ФОТО)

Марјана Станојковскае позната како манекенка, модел, инфлуенсерка, ТВ водителка, лото девојка… Секогаш подготвена на предизвици,...
Радио Милева

Од него не доби седмица туку чиста десетка: Водителката на „Лото“ се огласи откако се најде на „мета“ кај Саша Видиќ

Во Македонија, Сергеј Варошлија, во Србија, Саша Видиќ се модни критичари кај кои многу јавни личности знаат да се најдат на мета. Без...