љубовница

Пронајдени се 41 резултати на тема „љубовница“
Радио Милева

„Умрев заедно со Шабан“: Еве каде е, што прави и како изгледа Цуца, некогашната „Гранд ѕвезда“ и љубовница на Шабан Шаулиќ (ФОТО)

Тогаш младата пејачка Ивона Неговановиќ Цуца си ја испроба среќата во музичкото натпреварување „Ѕвезде Гранда“, а се прослави откако...
Радио Милева

Бурниот љубовен живот на Хари Мата Хари: Десет години сопругата ја изневерувал со љубовницата, а потоа дознал дека со трета добил вонбрачен син!?

Пејачот Хари Варешановиќ ( Хари Мата Хари) се заљубил во Аида во младоста, кога  имал само 19 години, а двајцата се венчале на крајот на...
Радио Милева

Еве како изгледа и со што се занимава љубовницата на Кеба со која пејачот има вонбрачна ќерка (фото)

Љиљана Јевремовиќ која јавноста ја памети по аферата со  Драган Којиќ Кеба денес потполно се повлече од јавноста и ја промени професијата. Драган...
Радио Милева

„Го брка Ѓани со години“: Сопругата на пејачот проговори за фотографијата на која тој се бакнува со друга жена

Неодамна во медиумите како бомба одекна веста дека српскиот пејач Ѓани има љубовница. Имено, се појавија фотографии на кои пејачот се...
Радио Милева

Ѓани уловен како се бакнува со љубовницата, па се огласи и неговата сопруга: „Ако нешто се случува ќе направам хаос“

Пејачот Драгиша Трајковиќ Ѓани наводно е фатен со ново – старата љубовница. Долго време се шпекулираше дека пејачот е виден во авион...
Радио Милева

Љубовницата на Кристијан Голубовиќ се запозна со неговата сопруга: „Сакавме да се соочиме, иако беше непријатно… плачев потоа“! (ФОТО)

По завршувањето на реалното шоу „Задруга 4“, двојката што преживеа и привлекува големо внимание во јавноста се Кристијан Голубовиќ...
Радио Милева

Весна Ѓогани проговори за снимката на која Ѓоле Ѓогани се бакнува со друга жена: „Да имаше љубовница, јас прва ќе дознаев“

Откако папараците го уловија Ѓоле Ѓогани како се бакнува со друга жена, неговата сопруга Весна Ѓогани тврди дека Ѓоле не ја изневерил...
Радио Милева

Љубовно „дуо-трио“: Новата љубовница на Кристијан Голубовиќ живее во станот на неговата поранешна љубовница – познатата српска старлета (ФОТО)

Новата учесничка во реалното шоу „Задруга“ Кристина Спалевиќ  го привлече вниманието по флертувањето и бакнежот со оженетиот Кристијан...
Радио Милева

Карлеуша во Истанбул славеше „Св. Валентин“ или „Св. Трифун“: За „Денот на вљубените“ зедно на вечера со Душко и пријателите, ама дали таа ноќ и во ист кревет со сопругот? (ФОТО)

Наголемо се пишува за новата брачна криза на фолк пејачката Јелена Карлеуша и нејзиниот сопруг, фудбалерот Душко Тошиќ, кој од пред...
Радио Милева

Љубовницата и сопругата се менуваат во новото љубовно гнездо на Душко Тошиќ во Истанбул: Ана заминала, Карлеуша дојде? (ФОТО)

Душко Тошиќ, кој сега игра во Турција за прволигашот Касимпаша, побара од клубот да му обезбеди сместување во кое ќе живее во иднина....
Радио Милева

Меѓу тоа да биде љубовница и ревносна баба, Цеца го избра она второто: За Свети Валентин фолк дивата остана дома да го чува внукот (ФОТО)

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ редовно ги известува пред своите следбеници на социјалните мрежи за најинтересните настани од...
Радио Милева

Душко Тошиќ – турски швалер: Фудбалерот потпиша за новиот клуб Касимпаша, па сака и љубовницата да се пресели кај него во Турција

Веднаш штом пристигна во новиот клуб, фудбалерот изрази желба неговата љубовница да дојде и да живее со него, иако тој сè уште е формално...
Радио Милева

На „љубовницата“ на Душко Тошиќ и нудат цело богатсво да влезе во „Задруга“: На Ана Јовановиќ љубовната афера и направи кариера? (ФОТО)

На „љубовницата“ на Душко Тошиќ, Ана Јовановиќ, очигледно одеднаш и скокна популарноста откако јавноста дозна за нивната наводна врска....
Радио Милева

Душко Тошиќ има љубовница: Српските медиуми обзнанија со кого е „во шема“ сопругот на Карлеуша? (ФОТО)

Душко Тошиќ има љубовница – обзнанија српските медиуми. Љубовницата на Душко Тошиќ се развела од сопругот, познатиот пејач Пеѓа Јовановиќ...
Радио Милева

Беше позната хрватска пејачка и текстописец, но и љубовница на големите ѕвезди: Колекционерка на туѓи, познати мажи? (ФОТО)

Пејачката Алка Вуица честопати била предмет на бројни шпекулации, а многумина ги изненади признавајќи дека била со оженет фудбалер. Нејзина...
Радио Милева

Љубовницата на покојниот Шабан Шаулиќ се омажи, а сега изгледа поубаво од било кога: Цуца денес е вистинска „цуца“! (ФОТО)

Пејачката Ивона Неговановиќ – Цуца, која беше позната како љубовница на покојниот крал на народната музика Шабан Шаулиќ, веќе долго...