љубовна врска

Пронајдени се 55 резултати на тема „љубовна врска“
Радио Милева

Трансродовата пејачка има ново момче: Ѕвездата на „Гранд“ проговори за љубовниот живот: „Ништо не е официјално“ (фото) 

Алина Јухарт, трансродовата пејачка, која моментално се натпреварува во „Ѕвездите на Гранд“ помина во следниот круг на натпреварувањето,...
Радио Милева

„Па, долго издржа“: Инди љубовната романса ја започна во јули се омажи во октомври, а се разведе во декември (фото)

Минатата година пејачката Индира Арадиновиќ Инди ги израдува сите со веста дека се мажи, но сега предизвика вистински шок со информацијата...
Љубов и Секс

Јасни знаци – Доколку ги забележите овие работи во односот со мажот, знајте дека сте заглавени во токсична врска

Доколку сте забележале одредени ситуации на однесување во врската кои често прават да се чувствувате лошо, заробени, како да нема решение...
Љубов и Секс

Жени, Фројд има еден совет за вас: Тестирајте го мажот со овој едноставен трик и дознајте дали е ментално јак и подготвен за љубовна врска

Во љубовта често сме склони да живееме во илузија, особено на почетокот на односот, а Фројд открива како со еден мал трик да препознаете...