љубовен живот

Пронајдени се 28 резултати на тема „љубовен живот“
Радио Милева

Обично ја чува приватноста, но сега направи исклучок: Пејачката Сања Вучиќ го покажа момчето кое и го освои срцето (фото)

Пејачката Сања Вучиќ во последно време го привлекува се поголемото внимание на јавноста и поради распадот на групата „Хурикејн“ и...
Радио Милева

Љубовниот живот на пејачката Дара Бубамара: Два пати беше мажена, го заведе кошаркарот па се заљуби во 23 години помлад (фото)

Љубовниот живот на пејачката Дара Бубамара отсекогаш ја интригирал јавноста, а за нејзините врски често се шпекулира, а како што е познато...
Радио Милева

Џулија Робертс е синоним за романтични комедии но, сепак нејзината биографија крие интересни приказни (Фото)

Актерката Џулија Робертс денес има 54 години, а со својата убавина го освои светот пред една деценија. Таа се прослави со улогите во филмовите...
Радио Милева

Бурниот љубовен живот на Дарко Лазиќ: Бившата жена наводно ја изневерил со позната пејачка која му е кума, а еве кои популарни девојки се на неговиот список (ФОТО)

Откако раскина со својата свршеница Марина Гагиќ, со која го имаат синот Алексеј, пејачот Дарко Лазиќ најде нова девојка, неговата колешка...
Радио Милева

Теа Таировиќ се пожали дека е „запечена“: „Распишувам конкурс за момче, вака веќе не оди… никој не ми приоѓа“!? (ФОТО)

Иако навидум атрактивна, згодна, сексапилна… сепак пејачката Теа Таировиќ се пожали дека е „запечена“. Расната фолкерка вели дека...
Радио Милева

Следбениците во „Инстаграм прашања“ ја „чепнаа“ Кристина Димитриевска за љубовниот живот: „Имаш ли момче?“

Македонскиот модел и мисица, Кристина Димитриевска е активна на „Инстаграм“ каде што редовно знае да се пофали со своите професионални...