љубов

Пронајдени се 326 резултати на тема „љубов“
Радио Милева

Девојката на пејачот Лајонел Ричи е деценија помлада од неговата ќерка и изгледа бомбастично (фото)

Љубовта не познава граници, како што покажаа музичарот Лионел Ричи и неговата долгогодишна девојка Лиза Периги, која има 30 години. Познатиот...
Радио Милева

Цеца сподели чуден пост: На пејачката барем сега љубов не и недостасува, можеби само… дебели пари, откако не пее? (ФОТО)

Откако пред неколку месеци беше откриена врската на Цеца со Богдан Срејовиќ, пејачката пејачката е постојано во  фокусот на интерес...
Радио Милева

Ова е сопругата на Дино Мерлин која малкумина ја знаат: „Би дал се’ на светот да можев таа ноќ да кажам… да, ти донесов 100 марки!“

Дино Мерлин е секако една од најголемите регионални музички ѕвезди, која само на  малкумина им дозволил да ѕирнат во неговата приватност....
Радио Милева

Вељко Ражнатовиќ за прв пат отвори душа: За девојките пред Богдана, за смртта на Аркан и човекот во кого нашол втор татко, за детството и ќотекот од Цеца… (ФОТО)

Младиот боксер ја отвори душата и раскажа сè за своето детство и тоа како растел без едниот родител, девојките што ги имал пред сопругата...
Радио Милева

Никој не може да го замени Аркан: Синот на Цеца се огласи откако целиот регион дозна дека мајка му има нова љубов (фото)

Веста дека пејачката Цеца Ражнатовиќ има ново партнер, 9 години помладиот, Богдан Срејовиќ, одекна како бомба, а наскоро се појавија...
Радио Милева

Марија Шерифовиќ за емотивниот живот: „Најдоброто нешто во животот на таа личност би било да биде моја девојка“

Марија Шерифовиќ во интервју за „Стори“ зборуваше за својот емотивен и љубовен живот. На прашањето дали е лесно да се биде нејзина...
Радио Милева

Прија и Филип со страстен бакнеж ја слават љубовта: „Пред пет години и пратив порака на една девојка…“ (фото)

Пејачката Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг, бизнисменот Филип Живојиновиќ, ја слават годишнината од нивната љубов, а тој по овој...
Радио Милева

Игор и Илина првпат заедно пред камери зборуваа за нивната љубов: „Оваа година ми го донесе најубавото нешто што можеше да ми се случи“ (видео)

Македонскиот шоумен Игор Џамбазов оваа 2020та година ќе ја памети по нешто убаво, посебно, или како што вели тој нешто најубаво што можело...
Радио Милева

Ова е 32-години помладата сопруга на легендарниот пејач на „Бијело Дугме“, Жељко Бебек: Таа му е трета – среќа или ќе биде… „Ружица беше, сега веќе не си?“ (ФОТО)

Некогашниот пејач на легендарната рок група „Бијело дугме“,  Жељко Бебек деновиве го слави својот 75-ти роденден. Тој беше првиот пејач...