лице

Пронајдени се 89 резултати на тема „лице“
Радио Милева

Саманта од „Сексот и градот“ по подолго време се појави на јавен настан, а сите се во чудо од изгледот на нејзинот лице (фото)

Американската актерка Ким Катрал го привлече вниманието и бројните љубопитни погледи појавувајќи се на церемонијата на Variety „Power of...
Радио Милева

Каква гнасотија: Миљана Кулиќ по „жешката акција“ под прекривката со истото влажно шамивче си ги избриша и лицето и меѓуножјето (ВИДЕО)

Ниту седумте копчиња на тазе оперираната нога на ријалити ѕвездата Миљана Кулиќ не ја спречија да биде интимна со новото момче Ненад...
Живот и Стил

Влажните марамици може да предизвикаат воспаленија: Козметичарка објаснува како е најдобро да го исчистите лицето

Во морето кратенки кои можат да ни помогнат во негата на кожата, има и практични влажни марамчиња. Повеќето жени ги носат со себе, бидејќи...
Радио Милева

Британската водителка, автор и инфлуенсерка Кејти Пајпер минала низ пекол: Била преубава пред бившото момче да ја силува и полие со киселина в лице (ФОТО)

Британската водителка, авторка и инфлуенсерка Кејти Пајпер на социјалните мрежи откри дека била итно хоспитализирана откако се задавила...
Радио Милева

Станија шокираше со чудна фотографија: Не е во прашање селфи после „жешка акција“, туку третман по „силиконски ремонт“ во приватна ординација (ФОТО)

Познатата старлета и ријалити ѕвезда Станија Добројевиќ ја шокираше јавноста со чудна фотографија. Таа на своите Инстаграм приказни...
Радио Милева

Ќерката на Миле Китиќ разголена, ќе ве остави „со падната вилица“ до колена: Елена во црн кожен корсет, изгледа најсекси на свет (ВИДЕО)

Елена Китиќ на социјалните мрежи објави видео кое многумина остави без зборови… И повеќе од тоа! Особено машкиот свет кога ќе ја види...