куќа

Пронајдени се 77 резултати на тема „куќа“
Радио Милева

Симеон Атанасов, синот на покојната кралица на ромската музика тврди: „Животната приказна на Есма би била подобра од онаа на Тома“ (ВИДЕО)

Музејот на кралицата на ромската музика Есма и Стево Теодосиевски  во Скопје беше опустошен, ограбен, искршен, уништен… уште пред...
Радио Милева

Овој познат пејач купил куќа од покојниот Маринко Роквиќ: Пејачот едвај чекал неговиот колега да се всели и да му биде прв сосед

Пејачот Саша Матиќ неодамна купил куќа од покојниот  Маринко Роквиќ кој почина на 6 ноември на 68 години. Имено, како што се зборува, Саша...
Вистаграм

Погледнете како овој пар „здодевната“ куќа која ја купил ја трансформирал во модерен дом во скандинавски стил

Ејми Герард и нејзиниот партнер Оли купиле трисобна куќа во Англија минатата година, по цена од 323.000 британски фунти. За само неколку...
Радио Милева

Мирко Шијан нема да биде како Вељко Ражнатовиќ: Гоца Божиновска негира дека синот и внукот ќе живеат во Тител во куќа од родителите на снаата

Гоца Божиновска заврши со средување на куќата во Сурчин, каде ќе живеат нејзиниот син Мирко и снаата Бојана, но и внукот кога ќе се роди. Пејачката...
Радио Милева

Две години од смртта на Шабан Шаулиќ: Ќерката Илда најмногу пати, а куќата на Шабан во Крчедин – напшуштена… (ФОТО)

Дури и по две години, семејството Шаулиќ не може да се помири со фактот дека нивниот Шабан, народната фолк легенда ги напушти. На Инстаграм,...
Радио Милева

Хонорарите во култната серија „Подобар живот“ биле толкави што Лидија Вукиќевиќ си купила куќа: Колку заработеа нашите актери од „Преспав“?

Серијата „Подобар живот“ премиерно се прикажуваше на домашните телевизии во периодот од 1987 до 1991 година, а бројни репризни изданија...
Радио Милева

Ни Брена, ни Цеца, ни Драгана… туку оваа пејачка ја има најскапата куќа на естрадата: Вила на Дедиње во Белград, вредна 7 милиони евра (ФОТО)

На естрадата, особено на онаа српската, многумина од пејачите се милионери. Добро заработуваат со години, иаат дебели банкарски конта,...
Радио Милева

Јелена Томашевиќ покажа дел од домот кој е семејна оаза на мирот: Пејачката имаше и причина да салви и да ги открие емоциите (видео)

Пејачката Јелена Томашевиќ го прослави својот 37-ми роденден во семејната куќа. Јелена го дочека роденденското утро во дворот на семејната...
Радио Милева

Гастербајтери сакат да ја рушат куќата на Рада Манојловиќ во Четереж: Домот на пејачката е изграден нелегално?

Пејачката Радмила Манојловиќ поминува низ вистинска драма. Имено, гастарбајтери од нејзиното родното место Четреж сакат да и ја срушат...
Радио Милева

Куќа на 3 ката, базен, огромен двор: „Ѕвездата на Гранд“ на 44 години го кажа судбоносното „да“, а еве во каков раскош живее

Пејачката и некогашната учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ го изговори судбоносното „да“ на својот свршеник Александар Недиќ. Парот...
Радио Милева

Денес живее во вила вредна речиси 15 милиони долари, а вака изгледа куќата во која порасна Меган Маркл (фото)

Во оваа куќа Меган Маркл живеела додека не се развеле нејзините родители, а потоа се иселила заедно со нејзината мајка Дориа. Се продава...