кристина димитриевска

Пронајдени се 52 резултати на тема „кристина димитриевска“
Радио Милева

Следбениците во „Инстаграм прашања“ ја „чепнаа“ Кристина Димитриевска за љубовниот живот: „Имаш ли момче?“

Македонскиот модел и мисица, Кристина Димитриевска е активна на „Инстаграм“ каде што редовно знае да се пофали со своите професионални...
Радио Милева

Кристина Димитриевска направи хаос во вилата на „Парови“: Mисицата дојде јавно да го поддржи Гастоз – „Многу вредиш како човек“

Maкедонската мисица Кристина Димитриевска изминатиот период постојано добива пораки, комплименти и понуди да влезе во реалното шоу...
Радио Милева

Го прашаа Гастоз што имал со Кристина Димитриевска, а тој јавно и поласка на македонската мисица и ја покани во „Парови“ – еве ја нејзината реакција

Кристина Димитриевска на публиката и беше позната како сопруга на македонскиот пејач Даниел Кајмакоски со кој го има синот Давид. Меѓутоа,...
Радио Милева

Македонската мисица продолжува со успесите: Кристина Димитриевска се закити со титулата „Прво лице на Балканот“

Македонскиот модел и мисица Кристина Димитриевска не престанува да ниже успеси на  професионално поле, па и во време на пандемија на...
Радио Милева

За дамите од македонската естрада, животински принт е во мода: „Змија да те апне или зебра да те бапне?“ (ФОТО)

Ова лето 2020-то по многу нешта ќе се памти… Најмногу по тоа што е пропаднато! Сепак, лето е, па да не се соблечеш по костим за капење,...
Радио Милева

По разводот со Даниел Кајмакоски, Кристина Димитриевска е со ново момче: „Пријатели засекогаш или љубовници… понекогаш?“ (ФОТО)

Македонската убавица, модел и мисица, „чат-пат“ и пејачка Кристина Димитриевска, станува се$ поатрактивна не само физички, туку и за...
Радио Милева

Кристина Димитриевска по долго време сподели приватен момент и покажа како ужива со синот (фото)

Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски претходната година се разведе од неговата сопруга, моделот и фитнес инструкторот Кристина Димитриевска. Од...
Радио Милева

Две различни работи, а заклучоците исти: Од наполнет пиштол и поглед на Кристина Димитриевска во бикини, тешко дека ќе ги тргнете вашите мисли! (ФОТО)

Македонската мисица, балканска убавица, модел, пејачка… во што ли уште се’ не се проба Кристина Димитриевска, се соблече во бикини,...
Радио Милева

Кристина Димитриевска стана нечија „фатална опсесија“: Мисицата ја прогонува „манијак“… и тоа женски?! (ФОТО)

Кога стануваш познат, популарноста ти расте, се’ повеќе си експониран во медиумите, па и социјалните мрежи почнуваат да се занимаваат...
Радио Милева

Кога Кристина ќе го јавне… рацете од прегратка, сами се спуштаат надолу: Мисицата за малку да и го „украде шоуто“ на фолкерката! (ФОТО)

Кога ќе се спојат две убавици на едно место, не може да не биде возбудливо. Не барем за машката популација, која ги сакала или не песните...