кралица

Пронајдени се 39 резултати на тема „кралица“
Радио Милева

Теа Таировиќ заработува цело богатсво, па полека гради финансиско царство: Кралицата на бакшишот е секси ѕверка, ама и милионерка (ФОТО)

„Кралицата на бакшишот“, како што многумина ја нарекоа Теа Таировиќ, е една од најбараните и најпопуларните пејачки на денешницата.Често...
Радио Милева

Дара Бубамара претера со фотошоп и сите и се смеат на интернет: „Дури сега гледам дека не личи на себе“ (фото)

Пејачката Дара Бубамара повторно се заигра во фотошоп, но овој пат ги претера сите граници. Таа објави неколку нови фотографии на кои...
Радио Милева

Кралицата на разголените фотографии Анљела Сагра е како вијагра: Еден поглед и станува неодолива, а желбата неподнослива (ФОТО)

Латиноамериканската убавица „кралица на голи фотографии“, редовно им споделува на своите 14 милиони следбеници  предизвикувачки фотографии...
Радио Милева

Запознате ја македонската убавица со најдолги нозе: Гевгеличанката Ана Брзанова е крунисана за „Miss Earth Macedonia“ за 2021 (ФОТО)

На Македонија никогаш не и недостасувала убавина. Убавите девојки отсекогаш биле одличје на ова поднебје, па затоа неретко освојуваат...
Радио Милева

Запознајте ја Анљела Сагра – кралицата на Инстаграм голотијата: Жешката Колумбијка ќе ве распамети со секоја своја поза (ФОТО)

Анљела Сагра, позната уште и како „кралица на голите фотографии на Инстаграм“, уште еднаш успеа да ги натера своите бројни следбеници...
Радио Милева

Кралицата Елизабета експресно ги „откачила“ Хари и Меган на исклучително важен ден за Велика Британија

Пред скоро една година принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл решија да се одделат од кралското семејство и должностите, а набрзо...
Радио Милева

Војна меѓу цицлестите старлети која има поголеми гради: Кристин Каменова или Џулијана Гани, која е најбујната силиконската кралица на Бугарија? (ФОТО)

Вистинска „Цицигејт“  афера ја тресе Бугарија, откако двете стралети се „зајадоа“ која има најголеми гради во државата. Џулијана...
Радио Милева

„Кралицата на голотијата“ со ретроспектива на деценијата: Станија добро знае од кого да земе, а кому да (му) даде! (ВИДЕО)

Најпознатата регионална старлета Станија Добројевиќ веќе една деценија е во светот на познатите. Таа постојано им прави друштво на...
Живот и Стил

Кралицата Елизабета ги воодушевила љубителите на животни: Во 93-тата година од животот донела одлука која ја поздравуваат бројни здруженија

Здружението за заштита на животни “ПЕТА” во вторникот ја поздравила одлуката на британската кралица Елизабета да престане да носи...