ковид 19

Пронајдени се 31 резултати на тема „ковид 19“
Ништо лично

Народот и сам по улица ќе шета со маска на лицето, а кај поединци, „журката гази најјако“: Знаете ли каде терате? (ФОТО)

Состојбата со Ковид-19 станува се полоша. На дневно ниво се зголемува бројот на заболени,  стануваме рекордери во регионот, а и на ТОП...
Радио Милева

Џенифер Анистон објави потресна фотографија од пријател заразен од коронавирус како лежи приклучен на респиратор (фото)

Холивудската актерка Џенифер Анистон постојано апелира на здрав разум и почитување на мерките за зашта од коронавирусот. Таа овој пат,...
Радио Милева

Александра Накова демантираше дека е позитивна на коронавирусот, арно ама… Ако ПЦР тестот не лаже, тогаш кој ја „мафтосува“ јавноста? (ФОТО)

Пo  написите во домашните портали дека една македонска старлета која се забавуваше во Белград, се вратила во Македонија и е позитивна...
Радио Милева

Најновите тестови на Новак и Јелена Ѓоковиќ покажаа: Тенискиот ас и неговата сопруга од денес се негативни на Ковид-19 (ФОТО)

Светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена, од денес се негативни на Ковид-19. Ова го покажале најновите резултати...
Радио Милева

Илда Шаулиќ откри дека е бремена, но и заразена со Ковид 19: „Драги мои, имам да ви соопштам една добра и една лоша вест…“ (ФОТО)

Ќерката на починатиот крал на народната музика Шабан Шаулиќ, пејачката Илда Шаулиќ се огласи да соопшти две вести. акко што самата вели...
Радио Милева

Антонио Милошоски со порака од Инфективна: „Јас сум добар, благодарност до мединицскиот персонал кој се грижи за мене“ (ФОТО)

„Почитувани пријатели, денес (30 јуни 2020) околу 16 часот  од домашна изолација бев примен на Инфективната клиника, заради повеќедневна...
Радио Милева

Лила можеби лета во облаци, ама сепак знае што прави: И мачето од Ковид 19 си го заштити… за секој случај! (ФОТО)

За Лила Филиповска може да мисли и каже кој што сака, ама евидентно е дека жената знае што прави. ТВ водителка со најдолг стаж во Македонија...
Радио Милева

„Новак направи хорор шоу“ – бразилскиот тенисер Бруно Соарес и уште неколкумина други жестоко го нападнаа Ѓоковиќ заради „Адриа тур“

Бразилскиот тенисер Бруно Соарес силно ги погоди Новак Ѓоковиќ и Адрија Тур, по веста дека има луѓе заразени со вирусот корона. „Би...
Радио Милева

Даниел Кајмакоски и Новак Ѓоковиќ во паника: Белградската дружба на тениските асови и естрадата на „забавата за која светот зборува“, заврши со Ковид 19 (ФОТО)

Минатата недела Новак Ѓоковиќ беше домаќин во Белград на неколку светски тениски асови, со кои покрај настапите на турнирот „Адрија...
Радио Милева

Цеца славеше роденден под маска: „Најубавиот подарок веќе го добив – внукот… ништо друго не ми треба!“ (ФОТО)

Цеца Ражнатовиќ (47) вели дека нејзиниот внук Жељко е најубавиот роденденски подарок за неа! Најголемата фолк sвезда во регионот го одбележа...
Радио Милева

Фризерот на Цеца и Анастасија се огласи со предупредување, а еве каква е ноговата состојба откако е позитивен на корона

Стеван Радивојевиќ на јавноста и е познат како фризерот на Анастасија и Цеца Ражнатовиќ. Тој на својот профил на Инстаграм напиша дека...
Радио Милева

Познатиот естраден менаџер и кум на Жељко Јоксимовиќ го победи коронавирусот, но остана нем: Бане Обрадовиќ не може да зборува?! (ФОТО)

Кумот на  пејачот Жељко Јоксимовиќ, познатиот естраден менаџер Бана Обрадовиќ, го напушти Клиничкиот центар на Србија, каде му беше...
Радио Милева

Никола Роквиќ ги расплака соседите, но и целата јавност со песна за почест на починатите доктори во борбата со короната: Марш за вечност! (ВИДЕО)

Во чест на починатиот доктор од коронавирусот, директорот на нишкиот клинички центар доктор Миодраг Лазиќ, но и во чест на сите други...