коронавирус

Пронајдени се 280 резултати на тема „коронавирус“
Радио Милева

Српската естрада „исчуре“: Заради ширење на коронавирусот Црна Гора ги затвори ноќните клубови… настапите се откажаа, тезгите им пропаднаа

Министерството за здравство на Црна Гора донесе одлука да ги затвори дискотеките и ноќните клубови од 23 јули до 2 август поради ширење...
Радио Милева

Ленче Кукиќ раскажа низ каква голгота поминале со сопругот поради короната: „15 дена бевме на кислород немавме време да размислуваме дали ова е крајот“

Ленче (Дедејска) Кукиуќ и Горан Кукиќ, се една од најпознатите струмички и воопшто македонски музички брачни двојки. Иако со децении...
Радио Милева

Пинк и нејзиниот син едвај се спасија од коронавирус, а сега пејачката дека тоа и било најлошо искуство: „Го променив тестаментот, мислев дека сме готови“

Пејачката Пинк и нејзиниот син во март претходната година беа заразени со коронвирус. Додека Пинк имала проблеми со дишењето, нејзиниот...
Радио Милева

Српската пејачка за борбата со коронавирус: „Се заразивме на ручек со кумовите, па вирусот го пренесовме на половина семејство!“

Пејачката Николина Ковач се зарази со вирусот корона заедно со нејзиниот сопруг кон средината на јануари, а сега за „Здрав живот“ истакнува...
Живот и Стил

Коронавирусот и животните: Научниците имаат сè поголеми докази дека луѓето можат да ги заразат домашните миленици

Шкотските научници утврдиле дека сопствениците може да го пренесат Ковид-19 на мачките кои живеат со нив. Истражувачите од Универзитетот...
Радио Милева

Каролина Гочева преку лична фото- експресија за времето кое го живееме, ама дури и ваква не ја постигна намерата (фото)

Со почетокот на 2021 година имавме многу поголема надеж дека новото нормално кое коронавирусот го нематна на целиот свет, ќе заврши или...
Мегафон

Професори од средното уметничко алармираат: 15 колеги се заболени, а директорот воведе настава со физичко присуство

Професори од средното уметничко училиште „Лазар Личеноски“ во Скопје преку допис до јавноста се жалат од раководењето на в.д. директорот...
Радио Милева

Мили е позитивен на коронавирус и не се појави во „Ѕвездите на Гранд“, а Саша Поповиќ откри што ќе се случува во наредните изданија

На почетокот на „Ѕвездите на Гранд“, Саша Поповиќ откри дека неговиот колега, музичарот Александар Милиќ Мили, нема да биде дел од шоуто. Имено,...