коронавирус

Пронајдени се 182 резултати на тема „коронавирус“
Радио Милева

Српската пејачка ја заразила и мајка си со корона: Се вклучи во емисија во живо и раскажа за тешкото и стресно искуство (фото)

Пејачката Катарина Дидановиќ, која успешно ја заврши борбата против коронавирусот, и во овонеделното издание на шоуто „Премиера –...
Живот и Стил

Колку долго трае имунитетот на коронавирусот: Истражување покажа за колку време исчезнуваат антителата

Луѓето кои прележале COVID-19 имаат краткотраен имунитет на коронавирусот. Ново истражување на Кралскиот колеџ во Лондон откри дека имунитетот...
Радио Милева

Состојбата на Милица Тодоровиќ и по две недели не се подобрува, најблиските загрижени: Пејачката води тешка битка со коронавирусот

Половина од естрадата е погодена од епидемијата на коронавирусот, која не ја заобиколи ниту популарната фолк пејачка Милица Тодоровиќ. Милица...
Радио Милева

Том Хенкс даде интервју по прележаниот коронавирус: „Не биди морон, само почитувај ги правилата, до здравиот разум е…“

Пред извесно време, актерот Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон „го прележаа“ Ковид-19, а сега тој во интервју за британски „Гардијан“...
Радио Милева

Коронавирусот ја покори естрадата: Еве кои пејачи, водители, манекенки, старлети, ријалити ѕвезди… се заразени или го прележале Ковид-19 (ФОТО)

Опасниот коронавирус ја зарази половина српска естрада! Милица Тодоровиќ и Славица Ќуктераш веќе неколку дена се во карантин и не се...
Радио Милева

Андрија Милошевиќ се тестираше на коронавирус, а кога пристигнаа резултатите веднаш се обрати на Новак Ѓоковиќ

Актерот Андрија Милошевиќ се тестираше на коронавирус. Кога му пристигнаа резултатите тој ги објави на социјалните мрежи и веднаш се...
Радио Милева

Откако дозна дека е позитивен на коронавирус, македонската пејачка јавно упати поддршка до Новак Ѓоковиќ (фото)

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и сопругата Јелена се позитивни на коронавирус, објавија српските медиуми, откако стигнаа резултатите...
Радио Милева

Откако тој е негативен на Ковид-19, Вељко и Богдана заедно во авантура, а таа како да не родила пред две недели (фото)

Откако вчера Вељко Ражнатовиќ направи втор тест за коронавирус и резултатот се покажа негативен, тој веднаш отиде кај неговата сопруга...