корона вирус

Пронајдени се 14 резултати на тема „корона вирус“
Радио Милева

Еве чија љубов во светот на познатите коронапандемијата ја уништи, а чија ја зацврсна, како никогаш порано (ВИДЕО)

Распадот на љубовната врска на фолк пејачката Милица Тодоровиќ и глумецот Петар Стругар по петмесечното запознавање заради коронавирусот...
Радио Милева

Македонскиот актер кој беше во авион со заразената патичка се огласи од карантин со критика до властите : „Колку можам да заразам како потенцијален носител на вирусот?!“

Македонскиот актер, музичар и пантомимичар, Кирил Трајковски-Максим, познат како Марлон Брандо, пред неколку дена на својот фејсбук-профил...
Радио Милева

Наоми Кемпбел непрепознатлива: Славниот модел се појави на аеродром, но никој не ја препозна, а еве и зошто?! (ФОТО)

Познатата манекенка и топ модел Наоми Кемпбел (49) обожува да патува. Често објавувајќи фотографии и видеа на кои се гледа колку внимава...
Радио Милева

Заради сомнение од Корона вирусот затворена во карантин: Драматична исповед на српската манекенка од Кина (ФОТО)

Српската манекенка Анѓела Михајловиќ (25), која живее и работи во Кина повеќе од една и пол година, е ставена во карантин заради сомнение...