коњи

Пронајдени се 4 резултати на тема „коњи“
Радио Милева

Цеце Георгиев – од мисица и манекенка до џокејка: Некогаш освојуваше дијадеми на модната писта додека парадира, денес награди додека јавајќи прескокнува препреки и галопира! (ФОТО)

Оние што паметат малку подолго ја познаваат како Цеце Орешкова, манекенка, мисица,  топ модел. Беше  една од првите македонски манекенки...
Радио Милева

Познатата српска водителка откри од каде желбата за јавање: Живот во мала куќичка покрај шталата за коњи, која мајка и ја чистела за да ги прехрани

Познатата српска водителка Ана Михајловски со години ја воодушевува публиката ширум регионот со својата харизма и насмевка на ТВ екраните....