комеморација

Пронајдени се 15 резултати на тема „комеморација“
Радио Милева

Започна комеморацијата на Марина Туцаковиќ – еве кои познати се појавија на собирот во чест на познатиот текстописец

Започна комеморацијата на текстописецот Марина Туцаковиќ која почина на 19 септември. Меѓу првите кој пристигнале била нејзиниот син...
Радио Милева

Eмотивно писмо на ќерката на Мерима Његомир прочитано на комеморацијата: „Да имам 100 животи, повторно би те одбрала тебе“

Пејачката Мерима Његомир почина на 20 ноември по кратка борба со канцер на панкреасот, а денес (23.11.2021) ќе биде погребена на Ателјето за...
Радио Милева

Синот на Марина Туцаковиќ подготвил „црна листа“ за комеморација на текстописецот: Некои естрадни личности нема да може да присуствуваат?

Комеморацијата за Марина Туцаковиќ е закажана за 24 ноември, а главен организатор е нејзиниот син Лаќа. Како што пишува „Стар“, тој веќе...
Радио Милева

Емотивен момент на комеморацијата на Маринко Роквиќ: Синовите на покојниот пејач запејаа песна од Шабан Шаулиќ (видео)

Во „Радио Белград“ беше одржана комеморација за пејачот Маринко Роквиќ кој почина по тешката борба со опасната болест. На комеморацијата...
Радио Милева

„Прво сакам да зборувам за моето мало девојче“: Емотивниот говор на Ванеса Брајант на комеморацијата го расплака светот

Во Лос Анџелес, синоќа (24.02.2020) се одржа комеморацијата по повод смртта на Коби Брајант и неговата ќерка Џиана кои починаа во хеликоптерска...
Радио Милева

На комеморацијата на Небојша Глоговац се случи нешто што е непоимливо за Балканот: Бившата и сегашната сопруга на актерот, прегрнати се тешеа скршени од болка! (ФОТО)

На вчерашната комеморација  на актерот Небојша Глоговац во Југословенско драмско позориште, се собраа голем број негови колеги и јавни...