ќеркичка

Пронајдени се 23 резултати на тема „ќеркичка“
Радио Милева

Како „Супер бинго“ да било вчера: Натали Грубовиќ не старее… и пред дваесет и пред десет години и денес, буквално изгледа исто! (ФОТО)

Се сеќавате ли на можеби  најпознатата ТВ водителка на игри на среќа, некогашната македонска манекенка и модел Наталија Грубовиќ. Се...
Радио Милева

Маријан Стојаноски направи црковна венчавка: Невестата лани бремена пред матичар, годинава бремена пред олтар… овој пат со второ дете (ФОТО)

Некогашниот македонски поп пејач Маријан Стојаноски по втор пат ја направи истата работа… Или поточно – две! Откако лани, во јуни...
Радио Милева

Луна и Марко како Кардашијанови: Бившите „задругари“ со новородената ќеркичка започнуваат семејно ријалити! (ФОТО)

Луна Ѓогани и Марко Миљковиќ се решија на неочекуван потег. Наводно, новопечените родители решиле да направат сопствено семејно реално...
Радио Милева

Новопечената мајка Луна се јави со видео од болница по првата помината ноќ со новородената ќеркичка: „Добро утро, најубаво утро…“ (ФОТО)

Луна Ѓогани се породи и ја роди ќерката Мија, а не крие колку е среќна што нејзината малечка конечно е со неа. Таа  на својот профил на...
Радио Милева

ТВ водителката Николина Пишек се соочува со страшни проблеми: „Имам вртоглавици и го губам помнењето…“ (ФОТО)

ТВ водителката Николина Пишек и нејзината шестгодишна ќерка Уна трпат страшни последици од труење со јаглерод моноксид! Четири месеци...
Радио Милева

Новото момче на Цеца имало болен развод, а сега со бившата сопруга Зорана и нејзиното момче – пејачот Саша Ковачевиќ се семејни пријатели! (ФОТО)

Богдан Срејовиќ (38), новото момче на Светлана Цеца Ражнатовиќ (47), имал бурен љубовен живот пред неговата врска со фолк ѕвездата. Сепак,...
Радио Милева

Анастасија Деа Богдановска го имаше најмедениот месец во животот: „Се учиме, јас од тебе, ти од мене…“ (ФОТО)

Македонската водителка и новинарка Анастасија Деа Богданоска и нејзиниот сопруг Богдан Илиевски – „Бетмен“ неодамна за прв пат се...
Радио Милева

Ѓорѓе Давид по опоравувањето од коронавирусот, за прв пат се виде со ќеркичката: „Таа посака да ја ‘ограбиме’ продавницата за играчки, а нејзината желба – за мене е заповед“ (ФОТО)

За прв пат откако се зарази, па го победи на коронавирусот, Ѓорѓе Давид ја виде својата ќеркичка Сташа, која најмногу му недостасуваше...
Радио Милева

Катарина Ивановска го откри полот и името на бебето: Иако носи девојче, тоа ќе се вика по таткото на манекенката (ФОТО)

Македонската манекенка која има најуспешна кариера надвор од границите на земјава, Катарина Ивановска деновиве влезе во деветтиот...
Радио Милева

На Кире Колемишевски, некогашниот член на „Нокаут“ и кога е надвор од музиката, најверна му е женската публика! (ФОТО)

Јавноста, особено помладите генерации го паметат како Кире, некогашниот член на групата „Нокаут“, новинарските кругови како синот...
Радио Милева

Цеце Георгиев ја фотографираше својата новородена ќеркичка со својот љубимец, кој чудно изреагира: „Љубов или љубомора“? (ФОТО)

Македонската манекенка и топ модел Цеце Орешкова, сега Георгиев, која неодамна се породи и на свет ја донесе малата принцеза, која ...