ќерки

Пронајдени се 52 резултати на тема „ќерки“
Радио Милева

Додека Цеца денес снима прво издание од „Ѕвездите на Гранд“, Карлеуша ја напушти Србија, а еве и зошто (ФОТО)

Новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ започнува со емитување на 18 септември, а учесниците и гледачите ќе имаат големо изненадување...
Радио Милева

Јелена Карлеуша и ќерките евакуирани поради силниот пожар во Турција: Пејачката се огласи на Инстаграм – „Ова беше стресен и напорен ден“ (видео)

Пејачката Јелена Карлеуша заедно со нејзините ќерки е на одмор во Бодрум, Турција каде преживеа вистинска драма поради силниот пожар...
Радио Милева

Ќерките на Силвестер Сталоне се „бомби во бикини“: Нивната убавина кожата ја наежува, па покрај нив Рамбо никој не го ни забележува (ФОТО)

Силвестер Сталоне не крие колку се гордее со своите ќерки, Систин, Софија и Скарлет кој ги доби од бракот со сопругата Џенифер. Како...
Радио Милева

Вака се подготвува Карлеуша за настап во Охрид: Како секси сирена во танга бикини крај базенот, Јелена ужива во денот! (ФОТО)

Јелена Карлеуша по подолго време одново настапува, а еден од првите летни настапи е закажан и во Македонија и тоа на 3-ти јули во Охрид. Русокосата...
Радио Милева

Домот на Карлеуша за Велигден наликуваше на бајка, а на фотографијата на која позира со ќерките доби коментар од холивудската ѕвезда (фото)

Јелена Карлеуша, Велигден го прослави во својот двор во новата куќа на Дедиње. Најголемиот христијански празник, Јелена го прослави...
Радио Милева

Јелена Карлеуша не ги слави христијанските празници, ама сепак реши да го слави Велигден, заради оваа бизарна прична (ФОТО+ВИДЕО)

Јелена Карлеуша објави неколку фотографии на кои ја покажа празничната трпеза за Велигден кој овој пат го прослави со своите ќерки...
Радио Милева

Хурем султан го крие партнерот како змија нозете, а ги покажа ќерките: Еве како изгледа актерката на три месеци по породувањето (фото)

Германската актерка со турско потекло Марием Узерли, која се прослави со улогата на Хурем во популарната серија „Сулејман Величествениот“,...
Радио Милева

Аца Лукас откри непознати детали за „Ѕвездите на Гранд“: „Мајките ми ги нудеа нивните ќерки само за да им дадам глас“

Пејачот Аца Лукас во разговор за ало.рс откри што мисли за скандалите кои се случуваат во „Ѕвездите на Гранд“ каде што и тој некогаш...
Радио Милева

Членката на групата „Хурикејн“ е една од ќерките на Кнез, а ова е помалата која не е ништо помалку атрактивна од сестра си (фото)

Пејачот Ненад Кнежевиќ Кнез (53) има две ќерки, постарата Ксенија Кнежевиќ (25), која е член на групата „Хурикејн“ и јавноста многу добро...
Радио Милева

„Лута е на мене и не може тоа да го сфати“: Здравко Чолиќ за односот со опругата и она за што најмногу му забележува

Сопругата на Здравко Чолиќ, Александра, со која пејачот ги има ќеркиte Уна и Лара, не е изложена во јавноста, а Чола еднаш откри на што...
Радио Милева

Иако разделени, Роберт никако не ја испушта од око, па будно го следи секој чекор на Агнеса: „Абе женче, тебе само мажи ти се вртат во главата, мисли малку на ќерките за промена“

Сагата за екс дитекторот на АЕК  и неговата „захтевна“ ( се’ уште на хартија) сопруга таман мислевме дека заврши, кога протагонистите...
Радио Милева

Дарко Димитров ретко споделува приватни моменти, но сега се пофали како со семејството уживаат на снегот (фото)

Македонските јавни личности, но и мнгоубројни познати од регионалнта музичка сцена често доаѓаат на адреса кај македонскиот мајстор...
Радио Милева

Еве зошто според прекарот со кој ги нарекува ќерките по дома, Карлеуша може да ја наречете „дрвосеча“? (ФОТО)

Јелена Карлеуша откри еден интересен детал за нејзините ќерки Атина и Ника. Во најновата епизода на шоуто „Ѕвездите на Гранд“, таа...