ќерка

Пронајдени се 729 резултати на тема „ќерка“
Радио Милева

„Те сонувам секоја вечер, често си покрај мене“: Неутешната ќерка на покојната Мерима Његомир со емотивна порака за својата мајка

Пејачката Мерима Његомир која почина на 20 ноември по кратката борба со опасната болест зад себе остави четири деца кои се уште не може...
Радио Милева

Дарко Лазиќ за ќерката плаќа 50 000, а за синот 25 000 динари алиментација: „Марина живее на село, доволно и се тие пари“

Фолкерот Дарко Лазиќ  се сретна со поранешната партнерка Марина Гагиќ во Основниот суд во Рума каде што се одржа првото рочиште по нејзината...
Радио Милева

Жељко Самарџиќ ќе стане дедо: Ќерката на пејачот објави фотографија со трудничкото стомаче, еве како изгледа (фото)

Пејачот Жељко Самарџиќ е горд на своите деца кои ги има со сопругата Маја. Имено, Сања и Даниела не сакаат да се експонираат јавно, а Миња...
Радио Милева

Ќерката на Светлана и Мики Црнокрак дипломираше со чиста 10-ка: Моника не е само млада убавица туку и едуцирана умница! (ФОТО)

Кога ќе се помене презимито Црнокрак, несомнено веднаш на ум на сите им паѓа модното студио на брачната двојка Светлана и Миодраг –...
Радио Милева

Татијана Стефановска ја криеше цела бременост, стана мајка на Ана, а сега проговори за мајчинството: „Ова е најубавата работа што може да се доживее“

Македонската пејачка Татијана Стефановска летото се реализираше во улогата на мајка. Имено, оваа вест ја изненади македонската јавноста...
Радио Милева

Eмотивно писмо на ќерката на Мерима Његомир прочитано на комеморацијата: „Да имам 100 животи, повторно би те одбрала тебе“

Пејачката Мерима Његомир почина на 20 ноември по кратка борба со канцер на панкреасот, а денес (23.11.2021) ќе биде погребена на Ателјето за...
Радио Милева

Пере од Нокаут имаше убав повод за славење: Македонскиот пејач славеше прв роденден на ќеркичката Софиа (фото)

Македонскиот пејач Никола Перевски Пере од Нокаут во номеври претходната година по трет пат стана татко. Имено, тој и неговата избраничка...
Радио Милева

Ова се децата на Неле Карајлиќ од „Забрането пушење“: Синот е студент по режија, а ќерката вистинска убавица со сериозна диплома (ФОТО)

Иако е ќерка на човек кој важи за еден од најпрепознатливите симболи на актерската и рок сцената на поранешна Југославија, ќерката на...
Радио Милева

Еве како изгледа и со што се занимава љубовницата на Кеба со која пејачот има вонбрачна ќерка (фото)

Љиљана Јевремовиќ која јавноста ја памети по аферата со  Драган Којиќ Кеба денес потполно се повлече од јавноста и ја промени професијата. Драган...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ живее во дворец вреден 50 милиони евра, а нејзината ќерка Мануела работела на рецепција

Пејачката Драгана Мирковиќ живее во дворец во Австралија и успеа своите деца да заштити од очите на јавноста. Тие последен пат во медиумите...