кирил трајковски-максим

Пронајдени се 3 резултати на тема „кирил трајковски-максим“
Радио Милева

Македонскиот актер кој беше во авион со заразената патичка се огласи од карантин со критика до властите : „Колку можам да заразам како потенцијален носител на вирусот?!“

Македонскиот актер, музичар и пантомимичар, Кирил Трајковски-Максим, познат како Марлон Брандо, пред неколку дена на својот фејсбук-профил...