кејт мидлотн

Пронајдени се 9 резултати на тема „кејт мидлотн“
Радио Милева

Jа нарекуваше сестра, а потоа стана немилосрден: Хари напишал неколку грди работи во неговата книга за Кејт Мидлтон (фото)

Што рекол принцот Хари, војводата од Сасекс, за снаата Кејт Мидлтон во своите мемоари? Многу, можеби дури и повеќе отколку за  татко му...
Радио Милева

Керол Мидлтон во розова свилена комбинација, токму онаа што Кејт веќе ја носеше, а сите го коментираат овој детаљ (Фото)

Керол Мидлтон, мајката на војвотката од Кембриџ, денеска се појави во друштво на својот сопруг Мајкл Мидлтон на традиционалниот „Royal...