карантин

Пронајдени се 104 резултати на тема „карантин“
Радио Милева

„Ѕвездите на Гранд“ останаа без еден од најатрактивните членови на жирито: Марија Шерифовиќ јавно му се обрати на Саша Поповиќ да му каже дека го напушта (ФОТО)

Еден од најдобрите вокали во регионот, пејачката Марија Шерифовиќ во моментов престојува во Америка, поточно во Калифорнија. Како и...
Радио Милева

Се зборуваше дека е бремена, уморна и исцрпена: Кејт Мидлтон за првпат се појави во јавност по карантинот (фото)

Војвотката од Кембриџ го посети новиот гарден центар во близина на нејзиниот дом во Норфолк, а сите со надеж дека работите ќе се вратат...
Радио Милева

Не излегоа сите здебелени и запуштени од карантинот: Емилија Розман – бујна и расцветана ја дочека „слободата“! (ФОТО)

Кукавме, плачевме, се жалевме… и дојде денот. Навистина, корнавирусот и пандемијата воопшто не се безазлени и за занемарување, но...
Радио Милева

Ана Севиќ откри што најмногу и паѓа тешко за време на карантинот, а еве што ќе направи кога ќе заврши ситуацијата

Пејачката Ана Севиќ деновите во изолација ги поминува со ќерката Лорена и момчето Даниел, а „1ви мај“ ќе го прослави со храна и вино...
Радио Милева

Александра Младеновиќ на комшиите им крена се’ живо… од температурата до адреналинот: Додека таа се сонча во дворот, тие се потат! (ФОТО)

Младата ѕвезда на Гранд, Александра Младеновиќ е позната по тоа што е голема мераклика да го покаже своите телесни адути. Од фустани...
Радио Милева

Љупка Митрова по теркот на регионалните и светските старлети: Заради карантинот, тенот не смее да трпи (ФОТО)

Корона пандемијата и карантинот на сите им го превртеа животот наопаку, па кој како знае и умее се снаоѓа и адаптира на новонастанатите...
Радио Милева

Тамара Тодевска ги покажа кулинарските вештини и првпат во животот направи торта, а еве го и крајниот резултат

Македонските пејачки во текот на самоизолација ја ставија својата музичка кариера на „чекање“, па освен за пееење покажаа дека имаат...