канцер

Пронајдени се 21 резултати на тема „канцер“
Радио Милева

„Ѕвездата на Гранд“ откри дека имала канцер и го победила: „Откако ја дознав дијагнозата, животот ми се урна, се изгубив себе си…“

Наида Бешлагиќ се прослави во „Ѕвездите на Гранд“ во 2015 година. Таа објави неколку песни, од кои песната „Премија“ која ја отпеа со...
Радио Милева

Што и да е, дај Боже да помине: Зоки – Фаци по втор пат опериран од канцер, пријателите му испратија поддршка (ФОТО)

Македонски естраден новинар и познат ТВ водител, кој последниве годинни работи и како локал менџер Зоран Василевски, попознат под прекарот Зоки...
Радио Милева

Лила ја покажа последната фотографија пред операцијата: „Кој би рекол дека животот ќе ми се дели на пред и после оваа слика!?“ (ФОТО)

Лила Филиповска неодамна „ја отвори душата“  и за првпат отворено и непосредно проговори  за нејзината најголема животна битка со...
Радио Милева

На сопругата на Ѓани и беше дијагностициран канцер, а сега откри како се чувствува по операцијата: „Ми отстранија еден бубрег“

Сопругата на пејачот пред два дена излезе од болница каде што и отстранија канцер на бубрег. На Слаѓа Трајковиќ, сопругата на Радиша...
Радио Милева

Српската фолк легенда и кум на покојниот Тома Здравковиќ е тешко болен и мора да оди под нож: „Ако по операцијата не можам да пејам, немојте ни да ме будите“ (ФОТО)

Српскиот фолк пејач Зоран Калезиќ откри дека заболел од рак на белите дробови, а за лекување ја избрал Црна Гора, иако имал пријатели...
Лице в Лице

Познатата манекенка и мисица Ана Брзанова открива: На 21-на година го победив канцерот, два пати бев на работ да се откажам (ВИДЕО)

Ана Брзанова е само уште една во низата убавици кои ја продолжуваат традицијата, дома да се враќаат со лента, дијадема и титула. Ана ...
Радио Милева

Најтешеките и најемотивни моменти во животот на Кристијан Голубовиќ: „Со првата сопруга десет години се обидуваа таа да забремени, му роди син, а потоа почина од карцином“

Познато е дека Кристијан Голубовиќ, е оженет со Ивана Вељовиќ со која ја има ќерката Вера, но малкумина знаат дека пред неа, тој бил оженет...
Радио Милева

Почина ѕвездата од серијата „Ѕвездени патеки“ и „Сајнфелд“: Ричард Херд ја загуби битката со опаката болест

Актерот Ричард Херд, кој е најпознат во пошироката јавност како Вилхелм од „Сајнфелд“, почина во неговиот дом во Лос Анџелес на 87-годишна...
Радио Милева

Рада Манојловиќ ги чека резултатите од тумор маркерите: „Само да немам рак, како мојата покојна мајка?“

Поради стресот што го доживеа во Швајцарија кога одбија да ја ослободат и ја третираа како сериозен криминалец, Рада Манојловиќ повторно...