камионџија

Пронајдени се 5 резултати на тема „камионџија“
Радио Милева

На терапија кај Дарко Јефремов: Чикашкиот камионџија како психијатар… во видеопорака им го кажа лекот на оние што „киснат“ на социјалните мрежи! (ВИДЕО)

Чикашкиот камионџија со американска „драјв лиценца“ и македонски пасош, Дарко Јефремов, познат како Дарко Влогс постираше нова видопорака...
Радио Милева

Дарко Јефремов – македонскиот камионџијата од САД дојде во Скопје: Но, не по Сергеј и Зоки-Фаци, туку за да направи нешто што ја фасцинираше јавноста (ВИДЕО)

Дарко Јефремов,  преку ноќ стана познат со своето „Камионџија шоу“.  Македонскиот камионџија од Чикаго – САД, по пародииите на модното...
Радио Милева

Македонски камионџија во Америка стана хит на социјалните мрежи со видео посветено на Сергеј Варошлија (видео)

Дарко Јефремов е младо момче од Македонија кое заедно со своето семејство живее во Америка. Тој е возач на камион, а на своите профили...