калиопи букле

Пронајдени се 55 резултати на тема „калиопи букле“
Радио Милева

Ова се најпопуларните песни кои ги пееја натпреварувачите во „Ѕвездите на Гранд“: Еве на кое место се најде „Црно и бело“ на Калиопи

За време на 14-те сезони на шоуто „Ѕвездите на Гранд“, слушавме неколку илјади песни од различни музички жанрови, кои  на свој начин...
Радио Милева

Kaлиопи со емотивна порака по повод 14 годишнината од смртта на Тоше Проески: „Се наближува 16-ти октомври, тагата ми го стега грлото се повеќе и повеќе“

Утрото на 16 октомври 2007 година беше кобно за македонскиот пејач Тоше Проески кој почина во сообраќајна несреќа на пат за Хрватска на...
Радио Милева

Калиопи се врати од кај Ромео Грил и со насмевка од „шестка до шестка“ сподели убави вести: „Не можам да дочекам“ (фото)

Музичката сцена повеќе од една година е на принудена пауза поради пандемијата со коронавирусот. Естрадните уметници не само што не...
Радио Милева

Откако Весна Дедиќ ја обвини Калиопи дека не се појавила на снимање и се „заканувала“ со отказ, се огласи нашата пејачка: „Не знам за што зборува“

Пејачката Калиопи Букле се огласи по обвинувањата на српската водителка Весна Дедиќ дека никогаш повеќе нема да ја покани во својата...
Радио Милева

Весна Дедиќ откри дека никогаш веќе нема да ја покани Калиопи во својата емисија „Балканска улица“: „Таа доцнеше, а мене ми се закани со отказ… тоа никогаш нема да и го заборавам“

Весна Дедиќ, познатата српска ТВ водителка и автор на популарната емисија „Улица Балканска“ која по долги години на РТС однеодамна...
Радио Милева

Ретко може да ја видиме во вакво издание: И Калиопи се соблече во бикини, па испрати моќна порака -„Со насмевка против се’“

Ведриот дух и позитивната енергија не ја напуштија македонската пејачка Калиопи ни во оние денови кога имаше вонредна состојба, карантин...
Радио Милева

Северина јавно му упати честитка на својот сопруг Игор Којиќ, а веднаш следеше коментар и од македонската пејачка

Северина Којиќ со објавата од 30 јули конечно стави крај на гласините каков е нејзиниот однос со Игор Којиќ. И покрај гласините дека парот...
Радио Милева

Во вакво издание не сте ја виделе никогаш: Калиопи со цигара во уста ја „бркаше“ короната, а фановите и порачаа – „Каква типка си“

Изминатите неколку месеци поради пандемијата со коронавирусот, македонската поп дива Калиопи времето го поминуваше во својот стан...