кафана

Пронајдени се 7 резултати на тема „кафана“
Радио Милева

Се огласи и сопственикот на кафаната од Скопје од каде беше исфрлена Сораја: „Немаме видено такво некултурно однесување на една жена“

Српската старлета Сораја пред неколку дена била избркана од скопски локал, пишуваат српските медиуми. Според наводите, старлетата во...
Радио Милева

Даниел Кајмакоски на колегијална дружба во кафана со Милица Павловиќ: „Мило ми е што те сретнав повторно“ (фото)

Македонскиот пејач со белградска адреса на живеење, Даниел Кајмакоски повеќе од две години живее во соседна Србија. Пред пандемијата...
Радио Милева

Ретко кој да знае дека се дружат: Тијана Дапчевиќ во друштво на оваа српска пејачка „лумпуваше“ во кафана (видео)

Пред околу две недели во соседна Србија заврши вонредната состојба, а граѓаните едвај чекаа да излезат на улица за да можат да се движат,...