јована јоксимовиќ

Пронајдени се 102 резултати на тема „јована јоксимовиќ“
Радио Милева

Без трошка шминка: Јована Јоксимовиќ во издание во кое досега не сме ја виделе (фото + видео)

Водителката Јована Јоксимовиќ со години важи за една од најатрактивните во нејзината бранша, а нејзиниот изглед никого не остава рамнодушен. Природата...
Радио Милева

Паднаа маските: Најпосле откриено зошто мајката на Жељко Јоксимовиќ и снаата Јована не се поднесувале

Откако ја започнаа врската, а потоа се венчаа, Јована и Жељко Јоксимовиќ се пар кој е интересен за медиумите, а она што особено ја интересира...
Радио Милева

Една снимка откри дека водителката Јована Јоксимовиќ не е она за што се претставува: Пред камерите „лизна-мазна“, ведра и насмеана, а зад нив друга личност? (ВИДЕО)

Јована Јоксимовиќ важи за една од најуспешните водителки на утринска програма во Србија, иако многумина сметаат дека нејзините појавувања...
Радио Милева

Joвана Јеремиќ ја поткачи Јована Јоксимовиќ: „Прашајте ги нејзините колеги како се однесувала со нив“ – тврди дека има комплекси

Водителката Јована Јоксимовиќ тврди дека нема конкуренција и дека Јована Јоксимовиќ која во еден период и беше омилена, е далеку да...
Радио Милева

Јована Јоксимовиќ проговори за бракот со Жељко: „Знаевме што не чека, тоа не направи уште поблиски“

Јована Јоксимовиќ со години ужива во хармоничен брак со Жељко Јоксимовиќ, со кого има три деца. Како открива, таа секогаш ја наоѓа вистинската...
Радио Милева

Јована Јоксимовиќ не му го честиташе роденденот на својот кумашин и бивш колега: Срѓан Предојевиќ наполни 50 години, а од кумата доби – молк!

Водителот Срѓан Предојевиќ го прослави својот 50 -ти роденден, па откри дали му честитале Жељко и неговата колешка и кума Јована Јоксимовиќ,...
Радио Милева

Еве колку години наполни Жељко Јоксимовиќ, а сопругата јавно ги искажа своите љубовни чувства кон славеникот (фото)

Жељко Јоксимовиќ го прослави својот 49 роденден, а меѓу првите што му честиташе беше неговата сопруга Јована Јоксимовиќ, со која има...
Радио Милева

„Јована Јоксимовиќ ги објави моите интимни фотографии“: Северина во емисија ја нападна познатата водителка

Пејачката Северина откако во 2004 година се најде во центарот на вниманието поради интимното видео на јахта, во 2018 година се доживеа слична...
Радио Милева

Ова е свршеникот на Јована Јоксимовиќ, кој го остави заради Жељко: Александар Зеремски – ловец на познати дами (ФОТО)

Водителката на утринската програма „Уранак“, Јована Јоксимовиќ, е во среќен брак со кантавторот Жељко Јоксимовиќ од 2012 година, а пред...
Радио Милева

„Повторно би го направила истото“: Јована Јоксимовиќ открива дека по втората доза од вакцината се чувствувала болно

Уредникот и водител на утринската програма на телевизијата „К1“, Јована Јоксимовиќ, ја доби првата доза на вакцината „Фајзер“ во јануари....
Радио Милева

Жељко Јоксимовиќ во време на коронакризата: „Во моментов се занимавам со „надеж“, се убедувам себеси дека не можам да престанам да верувам“ (ФОТО)

Жељко Јоксимовиќ зборуваше за тоа како се справува со пандемијата на коронавирусот, што имаше влијание врз музичката индустрија, а...