јелена томашевиќ

Пронајдени се 23 резултати на тема „јелена томашевиќ“
Радио Милева

Јелена Томашевиќ важи за смирена и културна личност, а еве што ја вади од „такт“: „Треба да ја видите „фацата“ на оваа дама кога има жолта минута“

Пејачката Јелена Томашевиќ призна дека и таа има моменти кога некоја ситуација ја вади од такт, а посебно е чувствителна на неправди...
Радио Милева

Бакнежи под маска: Иван Босиљчиќ и Јелена Томашевиќ уловени како разменуваат нежности во доба на корона

Пејачката Јелена Томашевиќ и Иван Босиљчиќ покажаа дека ништо не може да им ја расипе романтиката и љубовта која ја негуваат со години. Слободно...
Радио Милева

Јелена Томашевиќ ја посети спомен куќата на Тоше Проески и ги запозна неговите родителите: „Прекрасни луѓе и домаќини“

Српската пејачка Јелена Томашевиќ деновиве е во Македонија, поточно во Битола каде што денес (16.11.2019)  ќе одржи свој концерт заедно со...
Радио Милева

„Не е точно дека имав несреќно детство“: Сопругот на Јелена Томашевиќ бесен поради написите кои осамнаа во медиумите

Сопругот на Јелена Томашевиќ, популарниот актер Иван Босиљчиќ како млад работел разни работи, но не зошто морал. Откако во еден медиум...
Радио Милева

Јеленa Томашевиќ ја демантираше Елена Петреска: Еве зошто српската пејачка не се појави на „Мел фест“ во Прилеп

Фестивалот „Мел фест“ ( Мелодија фестивал) во Прилеп, кој своевремено беше единственото музичко талент-шоу во Македонија и надвор од...
Радио Милева

(ФОТО) Јелена Томашевиќ и сопругот го прославија роденденот на ќеркичката – ќе се стопите кога ќе ја видите!

Пејачката и член на жирито во „Пинкови ѕвездички“ Јелена Томашевиќ и нејзиниот сопруг Иван Босиљчиќ неодамна организираа роденденска...