јелена спенџарска

Пронајдени се 42 резултати на тема „јелена спенџарска“
Радио Милева

Додека заводливо „мешаше“ во танга, водителката толку ја навлажнија што и се замати видот: Кој тоа на Спенџарска и прсна во око? (ВИДЕО)

Македонската ТВ водителка Јелена Спенџарска последните денови од летото ги искористи и тоа во вистинска смисла на зборот. Таа уживаше...
Радио Милева

Македонската водителка во „маркетинг акција… за мажење“: Јелена Спенџарска во улога на „очајна домаќинка“ или добра прилика? (ВИДЕО)

Одамна старите рекле: „Добриот глас надалеку се слуша“… Ама добрата реклама, па уште ако е на Инстаграм, кај илјадници и се гледа...
Радио Милева

На Јелена Спенџарска веќе не и се работи на телевизија: Презаситена од камерата или заталкана во професијата? (ФОТО)

Телевизиската кариера се билда со знаење, умеење, квалитет… Симпатиите кај  ТВ аудиториумот се стекнуваат или не со тек на времето,...
Радио Милева

Сегеј Варошлија одново тргна на познатите да им ја „пукне душата“: Во „Модна катастрофа“ овој пат под опсервација беше Јелена Спенџарска (ВИДЕО)

Уште во првите денови од оваа 2021-ва година Вистина.ком.мк го најави неговото враќање на ТВ екраните, откако по падот на  неговиот најдобар...
Радио Милева

Јелена Спенџарска преку соопштение на „Инстаграм“ најави дека се повлекува од социјалните мрежи (фото)

Во денешното време, преку социјалните мрежи може да дознаеме за активностите на јавните личности како во Македонија, така и во регионот. Водителката...
Радио Милева

Јелена Спенџарска откри што ја иритира на социјалните мрежи: „Ало, добри сте со паметот?“ (фото)

Напредокот на технологијата и модерниот свет во кој живееме се повеќе ни наметнуваат некои нови правила на кои трбеа да се прилагодуваме. Социјалните...
Радио Милева

Јелена Спенџарска беше единствена која ги послуша модните совети на Варошлија, а сега донесе нова одлука за изгледот (фото)

Јелена Спенџарска важи за една од најатрактивните водителки кај нас, а таа редовно води грижа за своето тело. Со балансирана исхрана...
Радио Милева

Јелена Спенџарска „манијак“ на плажа: Водителката сними непозната девојка, па јавно и се обрати: „Невозможно е да не ја гледам“

Надвор веќе владеат високите температури, а граѓаните брзаат да се спасат некаде од горештините и да се опуштат од работните обврски. Многу...
Радио Милева

„Априлили“: Јелена Спенџарска наседна на шега за нејзиниот приватен живот – еве кој успеа маестрално да ја излаже

Први април е „Денот на шегата“, денот кога луѓето од разни делови од светот се маскираат, се забавуваат, денот кога ќе кажеме некоја...
Радио Милева

„Никогаш не сум била повозбудена и посреќна“: Јелена Спенџарска благословена со една од најубавите животни улоги (фото)

Радоста, среќата, неизмерната љубов и полното срце кои ги чувствува во себе, ТВ водителакта Јелена Спенџарска не можеше да ги сокрие,...